Park za divadlem se změní

Park za divadlem bude hezčí. Pomůžou architekti

publikováno: 11.3.2019

Zlín – Jak by mohl vypadat park za Městským divadlem? Co nabídne návštěvníkům? Jaké bude jeho vybavení a kde se bude v jeho blízkosti parkovat? Odpovědi na tyto otázky nalezne veřejná architektonicko-krajinářská soutěž, kterou vyhlásila radnice. Termín pro odevzdání návrhů je 10. května.

„Současný vzhled parku je velmi neutěšený, avšak podobné to bylo i před proměnou parku Komenského. Park za divadlem má díky svým návaznostem na všechny scény našeho divadla velký potenciál. Po revitalizaci této lokality očekávám její využití jak samotným divadlem a jeho návštěvníky, tak pro volnočasové chvíle odpočinku i zábavy,“ prohlásil primátor Jiří Korec. “Jsem přesvědčený, že vzhledem k umístění této doposud zanedbané plochy v centru Zlína se z ní může po rekonstrukci stát atraktivní veřejný prostor, který bude žít a umožní i pořádání různých společenských, nejen divadelních akcí,” doplnil náměstek primátora Pavel Brada.

Cílem soutěže není jen park, ale především okolí samotného divadla. Důraz je kladen na zachování zeleně. „Území chceme proměnit tak, aby v něm bylo možné pořádat i kulturně společenské akce, třeba představení pod širým nebem. Proto bude jeho část upravena tak, aby zde bylo možné umístit zpevněné pódium s hledištěm, využitelné například při příležitosti festivalu Setkání Stretnutie,“ sdělil Ivo Tuček, vedoucí oddělení prostorového plánování magistrátu. Ředitel Městského divadla a zlínský zastupitel Petr Michálek by pak ocenil zvelebení vstupu do malých scén, tedy Dílny a Studia Z, které jsou čím dál více navštěvované.

Náklady na proměnu parku se odhadují v řádech milionů korun, další náklady může stát proměna ulice Divadelní. Samotná realizace by mohla začít nejdříve v příštím roce.

Vložil/a: Zdeněk Dvořák
Čtenost článku: 1416


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«září '20»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)