Parkoviště na sídlišti Jižní Svahy v prostoru bývalého staveniště „torzo“

Parkoviště na Jižních Svazích je otevřeno veřejnosti

publikováno: 25.2.2021

Zlín - S ohledem na velký nedostatek parkovacích míst na sídlišti Jižní Svahy se v prostoru bývalého staveniště „torzo“ vybudovalo parkoviště, kterým město chce aktivně pomoci řešit nedostatek těchto míst.

„Chtěl bych se občanům omluvit, že se parkoviště nepodařilo otevřít dříve, ještě před zimním obdobím. Dřívější otevření nebylo možné z legislativních důvodů. Během stavby se projevilo několik problémů, kdy musel být projekt upraven, a to během stavby,“ uvedl Michal Čížek, radní pro oblast dopravy.

Nájezd na parkoviště je vybudován z ulice Okružní. Pro umožnění bezpečného přecházení chodců přes silnici byl vybudován nový přechod pro chodce včetně ochranného dopravního ostrůvku a jeho přisvětlení. V návaznosti na přechod pro chodce se doplňují dva úseky přístupových chodníků, které vedou ze sídliště na ulici Okružní na parkoviště. Součástí stavby je i výsadba zeleně a osvětlení. Parkoviště má celkovou kapacitu 70 vozidel a parkovat zde mohou nejen osobní vozidla, ale mimo jiné i dodávková vozidla, pro které zde město vybudovalo přibližně 20 míst.

Parkoviště na Jižních Svazích na místě bývalého torza je tedy veřejnosti zpřístupněno. 

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 1185

Další fotografie

Parkoviště na sídlišti Jižní Svahy v prostoru bývalého staveniště „torzo“ Parkoviště na sídlišti Jižní Svahy v prostoru bývalého staveniště „torzo“

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«duben '21»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)