Podnikatelské prostředí ve Zlíně

Výsledky průzkumu

V srpnu a září 2006 byl mezi významnými podnikatelskými subjekty ve Zlíně proveden nezávislou poradenskou firmou Berman Group průzkum ke zjištění stavu podnikatelského prostředí. Pro účast v průzkumu bylo osloveno 80 rozhodujících zlínských zaměstnavatelů ve všech důležitých odvětvích mimo veřejnou správu. Průzkumu se přímo zúčastnilo 53 firem. Průzkum byl prováděn formou strukturovaného dotazníku. Zde jsou stručné výsledky průzkumu:

Pozitivní zjištění
 

Negativní zjištění


Podniky také hodnotily charakteristiku podnikatelského prostředí Zlína. Jako pozitivní prvek v místním podnikatelském prostředí je uváděna zejména podnikatelská tradice pocházející z baťovského období, následuje obecné vnímání kvalifikovanosti pracovních sil a vzdělanostní úroveň obyvatelstva (univerzita), atraktivní okolí města, dobrý stav životního prostředí, množství zeleně ve městě. Pozitivně hodnocena byla také kvalita života ve Zlíně nebo např. kvalita dodavatelů v regionu.

Za největší problém je považována dopravní dostupnost města, především absence dálničního (ale i leteckého) napojení. Dalším negativním faktorem je nedostatek kvalifikované pracovní síly v určitých (zejména strojírenských) oborech, image příhraničního regionu na východě republiky a neexistující nebo nedostatečně známá strategie budoucího rozvoje města, práce s občany, vlastní výkon činností magistrátu.
Mezi nejspokojenější patří obuvnické a plastikářské firmy. Strojírenské firmy velmi špatně hodnotí dostupnost pracovní síly. Stavební firmy nejhůře vnímají spolupráci se školami.

Celkové hodnocení místní správy a veřejných institucí se pohybuje na průměrné úrovni. Hodnocení města jako místa pro podnikání je spíše průměrné.

(zpracováno dle nezávislé analýzy provedené firmou Berman Group)

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červenec '21»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)