Primátor Jiří Korec přebírá ochranné pomůcky od Sev.en Energy

Podniky pomáhají městu. Věnovaly ochranné pomůcky

publikováno: 3.4.2020

Zlín - V době akutního nedostatku ochranných pomůcek se řada zlínských podniků či firem se vztahem k regionu zachovala více než příkladně a dle svých možností věnovaly městu k využití ochranné roušky, respirátory a různý další materiál.

Jedním z prvních takových dárců byl VAK Zlín. Město tak od VAK Zlín získalo darem 400 kusů dvouvrstvých látkových roušek a dvě balení vysoce účinné dezinfekce. Další společností, která poslala do Zlína nedostatkové zboží, je Sev.en Energy. Konkrétně darovala 5000 kusů čtyřvrstvých obličejových masek, které splňují normu filtrační třídy N95 s účinností ochrany 95 % a více. Odpovídají tak třídě FFP2, tedy té nejvyšší, kterou lze aktuálně v komerčním prostředí pořídit. Tyto masky v sobě spojují funkci roušky a respirátoru – chrání před nákazou nositele i jeho okolí. Společnost Sev.en Energy je již několik měsíců vlastníkem zdejší teplárny, od které pak teplo nakupuje a dále do zlínských domácností distribuuje společnost Teplo Zlín.

„Prioritou pro nás je samozřejmě ochránit naše zaměstnance. Protože se ale našemu akcionáři podařilo získat respirátorů dostatečné množství a je předpoklad, že další ochranné pomůcky do skupiny ještě dokoupíme, rozhodli jsme se o část z nich rozdělit. Kdo rychle dává, dvakrát dává, proto posíláme polovinu z první dodávky do regionů, kde působíme,“ komentoval pomoc Sev.en Energy regionům CEO skupiny Luboš Pavlas.

„Mimořádná situace vyžaduje mimořádné kroky. Proto jsme, hned jak to bylo možné, vyrobili roušky, které jsme pak distribuovali nad rámec naší spotřeby jednak městu Zlín, ale i dalším obcím. Moc nás potěšilo, že jsme dostali spoustu pozitivních zpráv, že roušky dobře slouží,“sdělil předseda představenstva VAK Zlín Svatopluk Březík.

„Velmi oceňuji výbornou spolupráci jak se společností VaK Zlín, tak se Sev.en Energy. Velice jim děkuji, že nám dary poskytly v prvních týdnech, kdy byl s ochrannými prostředky obzvláště problém. Roušky rozdělujeme mezi nejrizikovější skupiny, kterými jsou zejména občané zajišťující chod města, zdravotnictví, sociálních služeb, prodejcům aj.,“ ocenil dar primátor města Jiří Korec.

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 3153

Další fotografie

Primátor Jiří Korec přebírá ochranné pomůcky od Sev.en Energy (autor: Jan Salač) Roušky od VAK Zlín

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)