Podvesná, Benešovo nábřeží

Na základě vydání preventivního opatření Krizového štábu města Zlína je od 1. 3. 2021 kancelář místní části uzavřena. Pracovníka kanceláře místní části je možno kontaktovat e-mailem nebo telefonicky.

Úřední hodiny v místní části Podvesná, Benešovo nábřeží
Pracovníci na údržbu (tzv. cestáři)
Vývěsní skříňky
Zápisy a úkoly ze setkání s občany
Plán zimní údržby

Informace o místní části

Orientační mapa Podvesná, Benešovo nábřeží

Místní část Podvesná, Benešovo nábřeží se nachází v údolí, východně od centra Zlína. Z historického pohledu významnou událostí této části byla regulace řeky Dřevnice, protože v její údolní rovině nebyla žádná výstavba. Začala s rozvojem průmyslu ve Zlíně v letech 1926 - 1928, kdy se na ul. Hornomlýnská postavily první soukromé domky. Pro čtvrti Podvesná i Zálešná byl vypracován arch. Františkem L. Gahurou regulační plán a celkem zde bylo v letech 1935 - 1938 vystavěno 334 dvojdomků či jednodomků. V druhé polovině 40. let se mezi dvojdomky podle arch. Miroslava Drofy postavila na Podvesné skupina čtyřdomků.

Ruku v ruce s bytovou výstavbou probíhala také výstavba občanského a technického vybavení. Na Podvesné byl postaven kulturní dům. V roce 1967 bylo postaveno společensko-kulturní centrum Družba, jehož součástí bylo kino, společenský sál, kavárna, restaurace a později hotelové zařízení, dnešní Sole. V objektu nyní sídlí pobočka Krajské knihovny F. Bartoše a středisko Naděje. V rámci akce "Z" v padesátých letech byl postaven kulturní dům na Benešově nábřeží. Od samého začátku jsou v přízemí obchody a nadzemní podlaží sloužilo jako centrum místního společenského života. Od roku 1989 zde sídlí Aerobik klub Zlín.

V lokalitě žije 3 179 obyvatel.

1. Památky

2. Kultura, vzdělávání, sportovní využití a volný čas
    Spolky a organizace
    Služby

3. Řeka

územím protéká:

4.  Doprava

5.  Pojmenování ulic

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«březen '21»
PÚSČPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)