Hasičská soutěž. Foto: Jiří Knedla

Pohár zůstal v Jaroslavicích

publikováno: 7.6.2018

Zlín – Prvenství v hasičské soutěži O putovní pohár primátora města Zlína získalo stejně jako vloni družstvo z Jaroslavic. Za posledních pět let vybojovalo zlatou příčku již potřetí a stalo se tak podle nepsaných hasičských pravidel majitelem poháru.

Přestože se jedná o soutěž O putovní pohár města Zlína, jaroslavickému družstvu už pohár zůstane napořád. Řídíme se hasičským zvykem, že  pokud se družstvo dobrovolných hasičů stane třikrát za pět let vítězem, stává se trvalým majitelem poháru. Pro další jubilejní 20. ročník soutěže tak  město nechá vyrobit pohár nový,“ vysvětlil velitel soutěže Vladimír Hanák.

Družstva se utkala  na dva pokusy v klasické požární disciplíně – požárním útoku, který je podobný reálnému hašení požáru a zároveň je odlišný od stejné disciplíny v požárním sportu.

„V tomto případě se nejedná o útok v rámci požárního sportu, ale o klasické provedení útoku, tedy se sáním vody z podzemní nádrže. Tento útok se blíží skutečnému zásahu, i zásahové stříkačky jsou používané bez úprav,“ vysvětlil Vladimír Hanák.

Za zlatým družstvem z Jaroslavic se umístila hasičská jednotka z Mladcové a třetí příčku obsadilo družstvo z Louk. Z rukou náměstka primátora Ondřeje Bětáka a vedoucího Oddělení krizového řízení a obrany Václava Kostelníka převzali ceny a diplomy vítězové, drobné dárky pak všichni soutěžící. Pořadatel udělil i jednu mimořádnou cenu a to věkově nejstaršímu veliteli jednotky SDH Salaš Vladimíru Vavrušovi.

Sportovní zápolení se konalo v sobotu 2. června v areálu hasičů ve Zlíně-Lhotce. Zúčastnilo se ho všech 13 zásahových jednotek dobrovolných hasičů místních částí, které zřizuje statutární město Zlín.

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 1341

Další fotografie

Vítězný tým z Jaroslavic. Foto: Jiří Knedla Bojovalo se ze všech sil. Foto: Jiří Knedla Zázemí pro soutěž poskytla Lhotka. Foto: Jiří Knedla O putovní pohár primátora města. Foto: Jiří Knedla O putovní pohár primátora města. Foto: Jiří Knedla Pohár získali do vlastnictví jaroslavičtí. Foto: Jiří Knedla O putovní pohár primátora města. Foto: Jiří Knedla Namestek primatora Ondřej Bětak předává pohár vítězům. Foto: Jiří Knedla Před vyhlášením výsledků. Foto: Jiří Knedla

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červenec '19»
PÚSČPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)