Pojď za Baťou! procházky po otrokovické architektuře

13. 09. 2014 - 13. 09. 2014
nadjezd u Barumu, Otrokovice
Městský úřad Otrokovice, odbor školství a kultury
+420 577 680 451, slozilova@muotrokovice.cz
www.otrokovice.cz

Městský úřad Otrokovice, odbor školství a kultury Vás srdečně zve na letní procházky po otrokovické architektuře POJĎ ZA BAŤOU! Procházkový cyklus jako připomínka 120. výročí od položení základů společnosti Baťa a zároveň 100. výročí narození Tomáše Bati mladšího Vám nabídne pestrý program a umožní bližší poznání baťovské historie, architektury a urbanismu přímo v ulicích bývalého firemního města. V období od června do září bude vždy jeden víkendový den v měsíci vyhrazen komentovaným procházkám, které povedou odborníci z oblasti architektury, historie, sociologie i historie architektury tak, aby spolu s veřejností důkladně zmapovali otrokovické aktivity firmy Baťa. 

13.8.2014, Zdeněk Pokluda, Baťovo letiště a výroba letadel v Otrokovicích, 10:00 hod., nadjezd u Barumu, Otrokovice
Zdeněk Pokluda uzavře cyklus procházek s tématem zaměřeným na otrokovické letiště a přilehlou kolonii pro zaměstnance letecké výroby.

Procházka přiblíží účastníkům nejen minulost letiště, ale šířeji i způsob, jakým se na Bahňáku začalo rozvíjet baťovské podnikání. Proč Baťa zamířil právě sem? Jak vypadalo jeho první letiště a proč bylo vzápětí přeloženo? Návštěvníci se také dozví o velké povodni roku 1930, která formovala Baťovy pochybnosti i nové plány. Budování továrního areálu a zahradního města na Bahňáku sem přivedlo architekty (Gahura, Karfík) a také průmyslové organizátory (Hlavnička) - a stalo se velkou kapitolou při vytváření celé baťovské průmyslové a sídelní aglomerace. K řadě průmyslových odvětví se roku 1934 přiřadila i výroba letadel. Jak se v Otrokovicích postupně rozvinula v úspěšné odvětví, vysvětlí průvodce procházky Zdeněk Pokluda, historik, bývalý ředitel Státního okresního archivu Zlín a autor mnoha odborných publikací věnovaných působení obuvnického podniku Baťa.

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«září '14»
PÚSČPSN
     
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)