Polyfunkční dům Zlín, ulice Bartošova - Vodní, 2007

Autor: F O R M I C A s. r. o., Zlín

Objekt uzavírá svým řešením městský blok centra Zlína v prostoru křižovatky ulic Vodní a Bartošova a opticky a prostorově navázuje na uzavření městského bloku v prostoru křižovatky ulic Vodní a Zarámí tvořéné objektem České spořitelny.

Výškově a rozsahem objekt navazuje na okolní zástavbu, která je v ulici Bartošově dána čtyřpodlažní zástavbou s ustupujícím pátým a šestým podlažím a podél ulice Vodní pětipodlažní zástavbou s ustupujícím šestým podlažím navazující na pětipodlažní bytové domy.

Architektonicky je řešen jako nárožní celek pojednaný výrazově formou odlišných dílčích hmot evokujících postupnou zástavbu podél jednotlivých ulic. Hlavní fasády podél ulic spolu svírají úhel 45 stupňů. Nároží v prostoru křižovatky je zvýrazněno proskleným obloukem prostupujícím přes nárožní pylon. Zalomení oblouku tvoří vstupní prostor do obchodní pasáže, která prochází napříč celým objektem, je otevřena přes dvě podlaží a vytváří prostorově zajímavou nákupní galerii.

Městský parter v prostoru rušné křižovatky je tak zatažen do klidného prostředí objektu PFD. Klasické obchody přístupné z ulice budou pouze v Bartošově ulici v ustupujícím parteru. Parter podél ulice Vodní bude pojednán prosklenými plochami výloh obchodů soustředěných v obchodní pasáži a vstupy do bytových podlaží objektu.

Čerpano z web stránek Zlínstavu

02bdcec4-s-1-zlinstav1.jpg

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)