Práce na projektové dokumentaci rekonstrukce Zimního stadionu Luďka Čajky jsou v plném proudu

publikováno: 28.7.2020

Zlín - Na konci roku 2019 podepsalo město Zlín smlouvu s projektanty na zpracování projektové dokumentace rekonstrukce Zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. Nyní zástupci města a hokejového klubu Berani Zlín s projektanty intenzivně spolupracují, aby ve Zlíně vznikl multifunkční stadion moderního střihu.

Výběrové řízení na zpracování projektové dokumentace rekonstrukce Zimního stadionu Luďka Čajky vyhrála díky nabídnuté ceně a splnění všech podmínek soutěže společná nabídka firem ATIP a Centroprojekt. Společnost ATIP s architektem Martinem Vokatým v čele je autorem pražské O2 areny, která představuje moderní typ víceúčelové arény pro zábavu, show, sportovní a kulturní události, výstavy, veletrhy i společenské akce.

Jednou z podmínek města jako zadavatele byla úzká spolupráce zástupců města a hokejové klubu s projektanty. Spolupráce všech zúčastněných již několik měsíců intenzivně probíhá. „Chceme docílit urychlení vyhotovení projektové dokumentace, aby nedošlo ke zbytečným průtahům.  Projekt průběžně připomínkujeme a řešíme jednotlivé varianty daných řešení. Ačkoliv byl původní termín pro zpracování konec roku 2021, je možné, že se podaří mít dokumentaci zpracovanou v předstihu,“ řekl primátor města Jiří Korec.

Zásadní proměnou projde technické zázemí, šatny pro sportovce i interiér zimního stadionu. Důraz se bude klást na komfort diváků ve všech směrech.  Budou rozšířeny chodby stadionu, modernizovat se bude hlediště i zázemí pro gastronomické zařízení v podobě bufetů a restaurace. V plánu je taktéž vybudování prstence skyboxů. „Důležitá bude i multifunkčnost, která nyní zimnímu stadionu zásadně chybí a je jedním ze zásadních prvků, které má zrekonstruovaný zimní stadion mít. Otevře se nám pak možnost pořádání velkých koncertů nebo mezinárodních sportovních akcí. Počítáme například i s bezbariérovým přístupem pro sledge hokejisty, který nyní na zimním stadionu Luďka Čajky chybí,“ sdělil Jiří Korec.

Předpokládaná cena rekonstrukce zimního stadionu je půl miliardy korun. Financovat by se měla prostřednictvím dotace ze státních či krajských prostředků. V případě, že město dotaci nezíská, bude město financovat rekonstrukci pomocí úvěru. Rekonstrukce bude probíhat v několika etapách, práce by měly být dle aktuálního plánu započaty v průběhu sezony 2021/22.

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 1080


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«prosinec '20»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 9 - 11 a 14 - 17
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)
'), } ] }); --->