Ilustrační foto

Prach na ulicích zůstává. Blokové čištění komplikují neukáznění řidiči

publikováno: 5.4.2018

Zlín - Odstranění pěti až sedmi tun prachu a nečistot. Tak vypadá výsledek blokového čištění průměrné ulice ve Zlíně. Výsledky by mohly být ještě lepší a očista komunikací komplexnější, jenže problémy jsou s parkujícími vozy, jejichž řidiči nerespektují zákaz parkování. Spolu s pracovníky Technických služeb Zlín tak do míst, kde je prováděno blokové čistění, vyrážejí i strážníci Městské policie.

Komplexní očista ulic, která je realizována průběžně od dubna do října, patří k nákladným akcím – ročně je na ni vynaloženo zhruba 1,3 milionu korun. „Nejde o malé částky, jde ale o významnou investici do zlepšení životního prostředí ve městě. Je tak velká škoda, že nekázeň některých řidičů veškerou snahu a vynaložené prostředky do jisté míry maří,“ říká k tomu náměstek primátora Patrik Kamas, do jehož kompetence Technické služby Zlín patří.

„Naše zkušenosti jsou vždy stejné – odhadem pětina řidičů nerespektuje dočasné značky se zákazem stání v konkrétní den,“ podotýká ředitel Technických služeb Zlín Jakub Černoch s tím, že nejenom že nedochází ke komplexní očistě, ale část smetků a odpadků je nahrnuta pod zaparkované vozy. Proto i letos vyrážejí do dotyčných ulic strážníci městské policie.

Na blokové čištění ulic a parkovišť upozorňují Technické služby sedm dní předem. V dané lokalitě rozmisťují dopravní značky „Zóna s dopravním omezením“ a „Konec zóny s dopravním omezením“. „Na dodržování pochopitelně dohlížíme. V případě nerespektování přechodného dopravního značení je možné neukázněným řidičům uložit příkazem na místě pokutu, a to až do výše dvou tisíc korun,“,“ upozornil Milan Kladníček, ředitel Městské policie Zlín. Po dobu, kdy je v konkrétních ulicích platí zákaz, mohou řidiči využít některé z velkých parkovišť, které Technické služby Zlín provozují – například naproti divadlu, v Březnické ulici pod sportovní halou, u obchodního domu Prior či u Velkého kina.

Více o blokovém čištění včetně principu značení a seznamu termínů a ulic naleznete zde:

http://www.tszlin.cz/pozemni-komunikace/cisteni-a-seceni/blokove-cisteni/

 Doplňující informace

Technické služby Zlín jsou plně vlastněny statutárním městem Zlín, zaměstnávají asi 200 pracovníků, kteří mají k dispozici bezmála stovku vozidel a strojů. Starají se především o odpadové hospodářství přes svoz, třídění až po skládkování, letní i zimní údržbu komunikací a chodníků, provoz parkovišť, semaforů a veřejného osvětlení.

 

TZ TS Zlín

 

 

Vložil/a: Zdeněk Dvořák
Čtenost článku: 2690


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«březen '19»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky