Pracovníci na údržbu (tzv. cestáři)

Funkci pracovníků na údržbu tzv. cestářů město Zlín zřídilo v roce 2000. Tato pracovní pozice vznikla na četné žádosti občanů místních částí z důvodu málo operativního řešení drobných lokálních problémů. Činnost pracovníků na údržbu nenahrazuje práci jednotlivých odborů magistrátu či Technických služeb Zlín, je jejich doplňkem. Prvotním záměrem bylo zřizovat tuto funkci pouze v příměstských částech Zlína, ale v průběhu následujícího roku se ukázalo, že vykonávání této činnosti by bylo žádoucí také ve vnitřním městě.

Mezi hlavní činnosti pracovníků patří zametání, drobné opravy, úklid dětských hřišť či sběr odpadků. Cestáři také provádí nátěry zábradlí a laviček nebo udržují čistotu na zastávkách městské hromadné dopravy. Jelikož jsou cestáři vybaveni nejenom základním pracovním nářadím, ale například také křovinořezy, plotostřihy či sekačkami, byly, po dohodě s Odborem městské zeleně, vytyčeny plochy, které tito pracovníci udržují.

Cestáři jsou zapojeni do systému zimní údržby. V místech neudržovaných (dle Operačního plánu zimní údržby) doplňkově zajišťují úklid sněhu. Jedná se především o ruční údržbu schodišť a špatně dostupných míst, které není možno udržovat strojní technikou.

Podařilo se navázat úspěšnou spolupráci s Odborem městské zeleně, Odborem životního prostředí a zemědělství a také pracovníky Technických služeb Zlín a tato spolupráce je nastavena tak, že jednotlivé pracovní úkony prováděné různými subjekty na sebe plynule navazují, doplňují se tak, aby nebyly některé činnosti prováděny několikrát a některé naopak zůstaly neřešeny. Činnost cestářů koordinují a kontrolují pracovníci kanceláří místních částí. Jejich prostřednictvím jsou práce zadávány k provedení a následně kontrolovány. Pracovníci jsou zaměstnáváni na dohodu o pracovní činnosti, jejich měsíční úvazek je max. 84 hod.

V roce 2004 vznikl společný projekt s Úřadem práce Zlín, jehož úkolem je zaměstnávání dlouhodobě nezaměstnaných na tzv. veřejně prospěšné práce. Chybějící cestáři jsou vybíráni i z řad nezaměstnaných.

Podle vyjádření kompetentních zaměstnanců a především podle příznivého ohlasu obyvatel lokalit jsou pracovníci na údržbu nedílnou součástí systému údržby zeleně a čistoty ve městě.

Pracovníci pracují v těchto částech Zlína:

Pro místní část Štípa funguje jako "pracovnice na údržbu" paní Eva Vičíková.

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '21»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)