Miroslav Adámek patří mezi pravidelné dárce krve.

Přijďte darovat krev, je jí málo, vyzývá Miroslav Adámek

publikováno: 23.7.2020

Zlín – Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně se potýká s nedostatkem krve. Nízký stav zásob je aktuálně u krevních skupin A-, A+, 0- a B-, plný stav není ani zdaleka u 0+, B+. AB+ a AB-. Podpořit nemocnici a dárcovství se vydal i lékař a náměstek primátora Miroslav Adámek.

"Pokud můžete, přijďte darovat krev. Je opravdu potřeba, zásoby nejsou velké. Darování krve přináší dobrý pocit z dobrého skutku, máme to tak všichni, co na hematologicko-transfusní stanice chodíme. Tak si udělejte dobrý pocit,“ vyzval Miroslav Adámek.

Na „transfuzku“ zlínské nemocnice lze přijít každý den. V pondělí, středu, čtvrtek a pátek je otevřeno od 6 do 9 hodin, v úterý od 13 do 16 hodin. Odběr krve je i v současné výjimečné době naprosto bezpečný. „Pro zamezení šíření koronaviru a eliminaci případného nakaženého dárce máme vypracovaný důkladný systém kontroly. Ještě před vstupem do čekárny je potencionálním dárcům měřena tělesná teplota a také si desinfikují ruce. Povinností je mít během pobytu na „transfuzce“ nasazenou ochrannou roušku. Na odhalení nákazy koronavirem se zaměřuje i komunikace zdravotnického personálu s dárci během předodběrového vyšetření,“ prohlásila Jana Pelková, primářka hematologicko-transfuzní stanice Krajské nemocnice Tomáše Bati.

Spotřeba krve se během léta zvyšuje pravidelně, důvodem je vyšší počet akutních zákroků i operací. Těch je letos více také proto, že nemocnice realizuje i operace odložené během výjimečného stavu vyhlášeného Vládou ČR při nástupu onemocnění COVID-19. To přitom situaci stále komplikuje. Kdo totiž vyrazí na dovolenou či pracovně do zahraničí, je na 28 dnů od návratu z možnosti darovat krev vyloučen. „Jedná se o další bezpečnostní opatření. Délka pobytu v zahraničí přitom nerozhoduje, stačí i pár hodin třeba na Slovensku. Prosíme proto dárce, aby na tento fakt mysleli a pokud to je možné, aby k nám přišli krev darovat ještě před odjezdem ze země,“ požádala Jana Pelková.

Více informací k dárcovství krve lze nalézt na https://www.kntb.cz/informace-pro-darce-krve

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 1260

Další fotografie

aktualni-tabulka-se-zasobami-krve-v-kntb.jpg

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«prosinec '20»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 9 - 11 a 14 - 17
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)
'), } ] }); --->