Primátor ocenil práci hygieniků

publikováno: 1.10.2020

Zlín - Primátor statutárního města Zlína Jiří Korec navštívil Krajskou hygienickou stanici ve Zlíně, kde se setkal se zaměstnanci a poděkoval jim za dlouhodobou usilovnou práci.

„S paní ředitelkou krajské hygienické stanice jsme v soustavném kontaktu od března letošního roku, kdy si průběžně předáváme informace ohledně vývoje Covidu 19. Mám tedy zprávy o tom, jak jsou hygienici dlouhodobě zavaleni prací a musí neustále reagovat na aktuální vývoj pandemie. Velmi si vážím pracovního nasazení zaměstnanců hygieny, kteří v současné době neřeší víkendy, svátky ani pracovní dobu. Proto jsem jim přišel osobně poděkovat a ocenit jejich nelehkou práci,“ sdělil primátor Jiří Korec.

Krajská hygienická stanice ve Zlíně je takřka nejlepší v České republice, co se trasování a dohledávání osob týče. Lepší jsou pouze pražská a středočeská hygienická stanice, kde je však mnohem více zaměstnanců. Zlínské hygieně v současné době pomáhají i zájemci z řad studentů Univerzity Tomáše Bati, aby bylo možné i nadále udržovat vysoký standard poskytovaných služeb. Zároveň je však nutné přiznat, že některé běžné úkony, např. žádosti k předloženým projektovým dokumentacím, trvají v současné době déle, než bývalo obvyklé.

„Velmi si vážíme návštěvy pana primátora, který osobně předal poděkování zaměstnancům Krajské hygienické stanice ve Zlíně. Seznámil se s naší činností, byl přítomen trasování prováděném v systému Daktela v projektu Chytrá karanténa a podpořil nás. Současně si pan primátor prohlédl připravované rekonstruované prostory ve 2. nadzemním podlaží budovy sídla krajské hygienické stanice, kam se v blízké době přestěhuje protiepidemický odbor. V přízemí objektu je pro veřejnost nově připravována podatelna a také centrální spisovna úřadu. Velmi nás těší jeho ocenění mimořádného úsilí všech zaměstnanců KHS ZK jako pracovníků v první linii boje s koronavirem,“ řekla Eva Sedláčková, ředitelka Krajské hygienické stanice ve Zlíně.

Od září opět preventivně zasedá Bezpečnostní rada města Zlína, která stále monitoruje vývoj pandemie koronaviru. Bezpečnostní rada je složená se zástupců hasičského záchranného sboru, Policie ČR, Oddělení krizového řízení magistrátu, Městské policie Zlín, tajemníka městského úřadu a zástupci politického vedení města. Samotná Bezpečnostní rada města je pak součástí vyššího celku, a to Krizového štábu obce s rozšířenou působností Zlín. V čele obou útvarů stojí primátor města Jiří Korec. K jednání bezpečnostní rady i krizového štábu bývají přizváni i zástupci krajské hygienické stanice.

 

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 550

Další fotografie

Primátor ocenil práci hygieniků Primátor ocenil práci hygieniků Primátor ocenil práci hygieniků Primátor ocenil práci hygieniků

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '20»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 9 - 11 a 14 - 17
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)
'), } ] }); --->