dscn1506.jpg

Primátor poděkoval dobrovolným hasičům za jejich práci

publikováno: 15.1.2020

Zlín – Jak velí tradice, uskutečnilo se v závěru roku 2019 setkání primátora Jiřího Korce s veliteli jednotek sboru dobrovolných hasičů města Zlína. Předmětem setkání bylo mimo jiné i vyhodnocení uplynulého roku.

„V roce 2019 vyjely jednotky sborů dobrovolných hasičů místních částí k 171 zásahům. Kromě hašení požárů se jednalo o zásahy jako čerpání vody ze sklepů po přívalových deštích, odchytu divokých včel, při fotbalových utkáních, při Barum rallye, kulturních akcích atd.,“ vyjmenoval Josef Jakuba, technik požární ochrany magistrátu města Zlína.

„Velice si vážíme práce dobrovolných hasičů, nejen pro činnost při hašení požáru, provádění záchranných prací při živelních pohromách a jiných mimořádných událostech, ale i proto že se starají o výchovu mladých hasičů,“ řekl primátor Jiří Korec.

Město Zlín podporuje činnost dobrovolných hasičů mnoha způsoby. V září loňského roku byla ukončena rekonstrukce, přístavby a zateplení budovy hasičské zbrojnice v místní části Zlín-Štípa. Pro jednotku Zlín – Klečůvka bylo zakoupeno nové dopravní vozidlo Mercedes Sprinter. Nakoupil se také hasičský materiál pro jednotky a osobní ochranné pracovní prostředky pro zasahující členy. Jedním z témat bylo i poděkování končícím velitelům. Svou činnost ve funkci velitele ukončili Bohuslav Holík z JSDH Zlín – Štípa a velitel JSDH Zlín – Jaroslavice Ladislav Ordelt. Oba tuto funkci vykonávali více jak 20 let.  Statutární město Zlín zřídilo celkem 13 jednotek sboru dobrovolných hasičů. Kromě jednotky kategorie JPO II/1 ve Zlíně-Prštném, je to také 12 jednotek kategorie JPO v místních částech Mladcová, Louky, Prštné, Jaroslavice, Lhotka, Štípa, Kostelec, Salaš, Lužkovice, Klečůvka, Velíková a Malenovice. 

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 794

Další fotografie

dscn1532.jpg

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«únor '20»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)