Zleva náměstek primátora Pavel Stojar, primátor Jiří Korec, Eduard Kuňák ze spolku Letná žije! a radní Miroslav Chalánek

Primátor s radními navštívili Letnou

publikováno: 4.6.2021

Zlín - Primátor Jiří Korec společně s dalšími zástupci Rady města Zlína přijali pozvání spolku „Letná žije!“, aby se seznámili s aktuálními problémy, které obyvatele nejstarší baťovské čtvrti ve Zlíně trápí.

Na diskuzi a prohlídku Letné se zástupci spolku „Letná žije!“ dorazili s primátorem náměstek primátora Pavel Stojar a radní Miroslav Chalánek. Zástupce rady města doprovázeli vedoucí vybraných odborů Magistrátu města Zlína.

„Jsem velmi rád, že schůzka proběhla konstruktivně a bez emocí. Obyvatele Letné chápu, že chtějí řešit věci, které je tzv. tlačí. Za posledních několik let nastala na Letné generační obměna a je tedy přirozené, že s ní přichází i nové požadavky na občanskou vybavenost. Cesta osobního setkání na místě samém je nejlepší možnou formou, proto jsem pozvání spolku „Letná žije!“ bez váhání přijal,“ sdělil primátor Jiří Korec.

Po oficiálním přivítání vedly první kroky všech zúčastněných do lesa, kde místní upozornili na problematiku nedostatečného odvodu vody a následného zatékání do jednotlivých domů. Následovala procházka ulicemi Letné, kde se na jednotlivých místech řešily s místními prostory pro komunitní setkávání, nedostatečná kapacita mateřské školy nebo rekonstrukce ulice Bratří Sousedíků.

„V rámci rekonstrukce ulice Bratří Sousedíků se mají zástupci Letné potkat s projektantem a probrat případné možnosti úpravy. Jestliže vynakládáme nemalé finanční prostředky města, tak chceme, aby byly vynaloženy účelně ke spokojenosti občanů. Co se týče školky, ta má nyní kapacitu 26 míst, navíc 13 míst je vyčleněno pro děti z celého Zlína, které potřebují řešit logopedii. To je dle mého soudu opravdu nedostačující. Dalšími připomínkami a podněty se budeme zabývat na radě města,“ zakončil primátor Korec.

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 669

Další fotografie

Zleva náměstek primátora Pavel Stojar, primátor Jiří Korec, Eduard Kuňák ze spolku Letná žije! a radní Miroslav Chalánek (autor: Jan Salač) Primátor s radními navštívili Letnou (autor: Jan Salač) Primátor s radními navštívili Letnou (autor: Jan Salač) Primátor s radními navštívili Letnou (autor: Jan Salač) Primátor s radními navštívili Letnou (autor: Jan Salač) Primátor s radními navštívili Letnou (autor: Jan Salač) Primátor s radními navštívili Letnou (autor: Jan Salač)

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '21»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)