Připravujeme

PROGRAM NA ŘÍJEN 2019

PROGRAM NA ŘÍJEN  2019

3. 10. – 30. 10.

VÝSTAVA – ZDENĚK ŠUTERA – VZPOMÍNÁNÍ MEZI OBRAZY

Výstava obrazů z pozůstalosti Zdeňka Šutery  k jeho nedožitým 80. narozeninám

Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 3. 10. 2019 v 17 hodin.

Otevřeno: PO-PÁ: 8-12, 13-17, SO: 10-16 (mimo dny 10. 10., 11. 10., 21. 10., 25. 10.)

 

8. 10. V 18 HODIN – CESTOU NECESTOU

PAVLA BIČÍKOVÁ – Z PROKLETÝCH HOR DO ALBÁNIE

Multimediální cestovatelská přednáška o 3týdenním putování po zemi, kde ne znamená ano a kde krevní msta není dávnou minulostí. Najdete zde nejkrásnější hory Evropy, zapomenuté horské vesnice, divoké kaňony, průzračné řeky, jezera a potoky. Okouzlí Vás smaragdové moře a jedinečné památky UNESCO. Potkáte zde lidi, kteří žijí jiným způsoben než většina Evropanů a jejich pohostinnost a laskavost Vám vyrazí dech.

Vstupné:  50 Kč, studenti, senioři 30 (možno zakoupit v Městském informačním a turistickém středisku, přízemí radnice nebo v Alternativě před akcí)

 

9. 10. V 18 HODIN – vstup volný

KONCERT – ZUŠ JIŽNÍ SVAHY

 

14. 10. V 18 HODIN

EMMA LARSSON – JAZZOVÝ KONCERT – Dámy hudební scény v Alternativě

Emma Larsson (Švédsko/USA) – zpěv, Walter Fischbacher (USA/A) – elektrické piano, Jan Kořínek (CZ) – kontrabas, Thomas Esch (D) – bicí

„Emma Larsson není žádný vokální trik, ale talentovaná zpěváčka a skladatelka, jejíž tvorba je zcela srovnatelná s některým z největších jazzových talentů dneška," napsal jazzový kritik Brent Black. Má bezchybný timing, bezvadné frázování, skvělé napojení na publikum a vrozený dar vědět, kdy ubrat a kdy naopak přidat na výrazu... Je držitelem titulu Master of Education in Music z Luleské univerzity ve Švédsku a Master of Music v jazzových studiích z prestižní akademie Sibelius ve Finsku. V roce 2011 se stala členkou fakulty The Piano School of New York City. Příležitostně též vyučuje na hudební konzervatoři v Oulu a na univerzitě v Joensuu ve Finsku.

Vstupné:  120 Kč, studenti, senioři 50 (možno zakoupit v Městském informačním a turistickém středisku, přízemí radnice nebo v Alternativě před akcí)

 

22. 10. V 18 HODIN – vstup volný

KONCERT – ZUŠ HARMONIE

 

 

23. 10. V 18 HODIN – vstup volný

KONCERT – ZUŠ JIŽNÍ SVAHY

 

 

24. 10. V 17 HODIN

KLÁRA JANEČKOVÁ – BESEDA – SPISOVATELKA, PSYCHOLOŽKA

Publikuje v tisku, jak odborné články z oblasti psychologie, tak i povídky či reportáže. Vyučuje tvůrčí psaní. V rámci projektu Česko čte dětem, jezdí číst nemocným dětem do nemocnice. Zároveň hodnotí v projektu "Mám talent cz a mám talent sk" začínající tvůrce. Firma Lego Duplo ji využívá jako odborníka na dětskou problematiku, píše pro ně články a natáčí videa na jejich stránky. Autorka více než 10 knih.

Tu nejnovější – Vítěz představí a pokřtí právě v Alternativě. Besedu moderuje Petr Vavrouška – bývalý rozhlasový zpravodaj.

Vstupné:  70 Kč, studenti, senioři 30 Kč (možno zakoupit v Městském informačním a turistickém středisku, přízemí radnice nebo v Alternativě před akcí)

 

30. 10. V 18 HODIN

INBAR FRIDMAN TRIO (IZRAEL/CZ) – JAZZOVÝ KONCERT – Dámy hudební scény v Alternativě

Inbar Fridman – kytary, Matěj Černý – kontrabas,  Marek Urbánek – bicí

Inbar Fridman je vynikající jazzová kytaristka, mimo jiné i spoluhráčka legendárního bubeníka Billyho Cobhama. V New Yorku hrála v slavných jazzových klubech Smalls, Fat Cat, 55 bar a Blue Note, po boku známých hudebníků, jako je Aaron Goldberg, Steve Cardenas, Will Vinson, Myron Walden a Harry Whitaker. S různými kapelami pravidelně cestuje a hostuje po Evropě a Izraeli...
Po koncertech se seskupením, vedeným francouzským basistou Olivierem Gattem, po boku klavíristy Camelia Bena Naceura a již zmíněného Billyho Cobhama, šla Inbar Fridman  do studia, aby společně nahráli album "Time Quartet Project" (Origin Records, 2013). Spolupráce s Cameliem a ostatními francouzskými členy kapely se na desce krásně zúročila - kvartet předtím dlouho cestoval na dlouhém turné po úpatí Pyrenejí a po celém jihu Francie a inspiraci francouzským venkovem přenesl i na desku – CD přináší velmi melodický, lyrický a originální jazz. V České republice se Inbar představí na svém druhém truné v triu, obsazeném na české poměry velmi luxusními hudebníky: basistou Matějem Černým a bubeníkem Markem Urbánkem.

Vstupné:  120 Kč, studenti, senioři 50 (možno zakoupit v Městském informačním a turistickém středisku, přízemí radnice nebo v Alternativě před akcí)

 

31. 10. – V 17 HODIN

OČIMA PETRA VOLDÁNA – AFGHANISTÁNEM V DŽÍPU

Jak se dělá zpravodajství z bojující země, cestou i necestou džípem přes předhůří Hindůkuše - vysokohorské průsmyky, zákulisí práce v terénu z pohledu rozhlasu a TV štábů, kluci se samopalem a s přírodou jak z pohádky, život

afghánského venkova, sousední Tádžikistán, podobnost s cestami do Čečenska nebo do Severního Irska v době konfliktů a atentátů...

Dnešek Afghánistánu, Talibán opět ve hře, turistika s otazníky.

Vstupné: 70 Kč, studenti, senioři 30 Kč

 

program průběžně aktualizujeme

 

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«září '19»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)