Očkovací centrum na PSG aréně

Přípravy velkokapacitního očkovacího centra ve Zlíně vrcholí, v pondělí se otevírá v prostorách PSG arény

publikováno: 23.4.2021

Ve vysokém tempu dokončuje Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně přípravy velkokapacitního očkovacího centra, které otevře už příští pondělí 26. dubna v prostorách zlínské PSG arény. Právě tam bude největší nemocnice Zlínského kraje očkovat zájemce z řad veřejnosti proti onemocnění covid-19. Dnes probíhá ve sportovní hale školení zdravotníků a dalšího personálu, který bude provoz centra v nových prostorách zajišťovat, fungovat by mělo minimálně do poloviny letních prázdnin.

Ještě po zbytek tohoto týdne se budou vakcíny podávat ve dvou stávajících očkovacích ambulancích přímo v areálu zlínské nemocnice. Lidem, kteří se registrovali na očkování v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně a nemají termín do konce tohoto týdne, byly registrace hromadně nasměrovány do nového centra. Na změnu je upozornila sms zpráva. „Celkem jsme toto oznámení odeslali třem tisícům sedmi stům registrovaných zájemců o očkování,“ vysvětlil Michal Pisár, primář oddělení urgentního příjmu, který má očkování proti onemocnění covid-19 za zlínskou nemocnici na starosti. Dodal, že všichni, kdo se nyní objednávají na očkování, nemohou už v centrálním rezervačním systému volit zlínskou nemocnici, ale mohou si vybrat velkokapacitní očkovací místo (VOČM) v PSG aréně ve Zlíně. „Pacienti, kteří již dostali první dávku vakcíny v nemocnici a mají rezervaci na dávku druhou od pondělí dále, budou už očkováni v PSG Aréně. O této změně jsou rovněž informování sms zprávou,“ podotkl Michal Pisár.

V PSG aréně je od konce minulého týdne instalováno potřebné vybavení včetně šesti očkovacích boxů a také stejný počet stanovišť pro registraci či lékařskou službu. Vyhrazená jsou také místa pro vyplňování dotazníků či výdej certifikátů, čas před a po očkování mohou lidé strávit v sedě v prostorných čekárnách.

V počáteční fázi budou zdravotníci v PSG aréně očkovat okolo 600 osob denně, v budoucnu ale budou schopni tuto kapacitu zvýšit až na dvojnásobek. Zlínské velkokapacitní očkovací centrum bude v provozu 12 hodin denně 7 dní v týdnu. Zájemci o očkování se musí předem registrovat v centrálním rezervačním systému na adrese http://registrace.mzcr.cz, vyčkat na zvací sms a rezervovat si konkrétní termín. Objednávání probíhá v souladu s národní strategií očkování, která určuje prioritní skupiny podle věku, profese či zdravotního rizika.

PSG aréna se nachází ve Zlíně na adrese Březnická 5513, umístěná je hned nad Zimním stadionem Luďka Čajky u silničního tahu na Uherské Hradiště. Lidé, kteří k očkování přijedou automobilem, jej budou moci zanechat na parkovišti na ulici Mostní, kde bude pro tyto účely vyhrazeno 50 míst. Pěšky se odtud dostanou do PSG arény do 10 minut. Zaparkovat bude možné také na 15 stáních u ZS Luďka Čajky, ke kterým je příjezd po ulici U zimního stadionu. Z tohoto parkoviště se lidé dostanou chůzí do očkovacího centra do 3 minut. Pro potřeby očkovacího centra bude vyhrazeno i parkoviště přímo u PSG arény, prioritně je však určeno pro vozy zdravotně handicapovaných občanů a vozy Integrovaného záchranného systému ČR. „Všechny jmenované možnosti parkování budou pro návštěvníky očkovacího centra zdarma,“ doplnil Michal Pisár.

Zdroj: KNTB

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 1282

Další fotografie

Očkovací centrum na PSG aréně (autor: KNTB) Očkovací centrum na PSG aréně (autor: KNTB) vystrizek.jpg

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červen '21»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)