Probíhá přeznačení cyklostezky na ulicích Fügnerovo a Havlíčkovo nábřeží

publikováno: 22.7.2020

Zlín - V těchto dnech probíhá přeznačení cyklostezky vedoucí podél břehu Dřevnice v ulicích Fügnerovo a Havlíčkovo nábřeží.

V minulosti, kdy probíhala výstavba této cyklostezky, město žádalo o dotační titul, který byl vypsán pouze na stezky pro cyklisty. Dotace v té době nebyly poskytovány na smíšené stezky pro pěší i cyklisty. Z toho důvodu byla stavba realizována s vyloučením pěší dopravy a chodci tak byli nuceni oficiálně chodit po přilehlé místní komunikaci.

„Toto řešení bylo velmi nešťastné. Bohužel po dobu desetileté doby udržitelnosti se kvůli dotacím s cyklostezkou nesmělo nic změnit. Nyní tato doba pominula, a proto jsme mohli cyklostezku přeznačit na stezku se smíšeným pohybem chodců i cyklistů,“ komentuje stav Michal Čížek, radní pro oblast dopravy.

Radnice proto po dohodě s Policií České republiky nechala vypracovat návrh na přeznačení cyklostezky, což spočívá v celkovém přeznačení svislého i vodorovného dopravního značení a doplnění a úpravě hmatových prvků pro slabozraké.

V těchto dnech se dodělávají piktogramy k místům vyústění lávek přes řeku Dřevnici a k přechodům pro chodce a osazují se svislé dopravní značky.

Na město tak přichází dotazy týkající se přeznačení cyklostezky, nejčastěji se týkají vyznačené vodící a středové čáry. Důvodem této úpravy je uvedení vodorovného dopravního značení do souladu se současnými normami. Vodicí čára zajišťuje bezpečnostní odstup mezi cyklostezkou a přilehlou místní komunikací. Jinak řečeno zabraňuje kontaktu mezi cyklistou a zrcátkem projíždějícího auta a zvýrazňuje okraj cyklostezky při zhoršené viditelnosti. Středová čára byla v souvislosti s vyznačením vodicí čáry trochu vyosena. Navíc byla změněna její kadence (vzájemné rozestupy) do standardu 1:3.

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 916

Další fotografie

Probíhá přeznačení cyklostezky na ulicích Fügnerovo a Havlíčkovo nábřeží Probíhá přeznačení cyklostezky na ulicích Fügnerovo a Havlíčkovo nábřeží

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«srpen '20»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)