scitani.jpg

Probíhá zkušební sčítání lidu

publikováno: 18.9.2020

Zlín – V rámci příprav na sčítání lidu konané v příštím roce na jaře, probíhá v těchto dnech tzv. Zkušební sčítání. Český statistický úřad (ČSÚ) oslovil 25 tisíc domácností v typických lokalitách po celé republice, včetně Zlína, s prosbou o zkušební vyplnění sčítacích formulářů. Vyplňování formulářů Sčítání lidu, domů a bytů 2021 si teď mohou tyto vybrané domácnosti vyzkoušet nanečisto přes formulář umístěný na webu www.scitani.cz. Pro zájemce, kteří dávají-li přednost tužce a papíru, jsou připraveny listinné formuláře.

„Zkušební sčítání je unikátní možností, jak prověřit funkčnost všech systémů pro online sběr dat i způsob distribuce a sběru listinných formulářů. Stejně jako při ostrém sčítání klademe vysoký důraz na bezpečnost osobních údajů,“ uvedl Robert Šanda, ředitel odboru statistik obyvatelstva ČSÚ a věcný gestor projektu Sčítání 2021.

Pokud některé domácnosti možnost vyzkoušet sčítání online nevyužijí, obrátí se na ně sčítací komisař, což bude s největší pravděpodobností jejich poštovní doručovatel. Donese jim tištěný formulář, poprosí je o jeho vyplnění a případně pomůže s jeho odevzdáním zpět na Českou poštu.

Oslovených 25 tisíc domácností žijících ve více než 12 tisíc budovách v 98 místech napříč celou Českou republikou vybíral Český statistický úřad tak, aby reprezentovaly typické lokality. Zkušební sčítání tak proběhne v malých obcích i velkých městských aglomeracích. Zahrnuty v něm budou i různé typy bytových domů včetně např. hromadných ubytovacích zařízení.

Sčítání lidu, domů a bytů je tradiční a nedílnou součástí systému úředních statistik v každé zemi. Podobně jako je tomu na našem území již od roku 1869, i ve většině zemí světa se koná pravidelně každých 10 let.

 

 

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 744


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '20»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 9 - 11 a 14 - 17
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)
'), } ] }); --->