Program Concerto - projekt Energy in Minds!

Výsledky projektu Energy in Minds! ve Zlíně

Roční úsporu 4.800 tun oxidu uhličitého, resp. úsporu konvenčních energií ve výši cca 5,56 GWh ročně, tj. 29,6 procent z původní spotřeby energie ve sledované oblasti Louky, Podhoří, Chlum a u vybraných objektů v centru města Zlína přinesla pětiletá realizace mezinárodního projektu Energy in Minds! (Mysleme na energii!) ve Zlíně.

Účastníkem projektu byl Zlín spolu s třemi dalšími evropskými městy – rakouským Weizem, německým Neckarsulmem a švédským Falkenbergem – od května 2005. Cílem bylo prokázat na komunální úrovni, že lze v relativně krátkém časovém horizontu dosáhnout výrazného snížení závislosti na fosilních zdrojích energie (uhlí, ropě a zemním plynu), aniž by se to jakkoliv dotklo životní úrovně obyvatel či ekonomického rozvoje města. Naopak: občanům a institucím měl program přinést úspory ve výdajích za energie, místním firmám pak zakázky při zateplování budov a jejich vybavení moderními technickými systémy, využívajícími obnovitelné zdroje energie.

V průběhu pěti let bylo ve Zlíně pomocí projektu:

Všechna tato opatření si vyžádala celkové investice ve výši zhruba 312 mil. Kč, z nichž většina byla zaplacena tzv. třetími stranami projektu – občany a firmami zateplujícími své budovy, instalujícími solární systémy pro ohřev vody nebo výrobu elektřiny a realizujícími další opatření podporovaná projektem. Celková výše příslušné dotace činí 28,6 mil. Kč.

Investiční aktivity byly podpořeny informační kampaní spočívající v řadě školení, setkání s občany, vydávání informačních brožur a ve druhé polovině projektu také v organizování exkurzí po objektech realizovaných na jeho počátku. V rámci projektu byla navázána také spolupráce s Energetickou agenturou Zlínského kraje a byly vytvořeny webové stránky projektu.

 

  Energy in Minds! je projekt iniciativy CONCERTO spolufinancovaný
  Evropskou komisí jako součást Šestého rámcového programu

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '22»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)