Projekt MAP II podporuje polytechnické aktivity dětí

Děti, které aktivně pracují v zájmových kroužcích zlínského Domu dětí a mládeže Astra, představí své výtvory na Přehlídce technické tvořivosti mládeže, která proběhne od 17. do 28. června 2019 v prostorách 14|15 Baťova institutu ve Zlíně. Mladí modeláři se budou prezentovat v kategoriích letadel, lodí, raket, elektrotechniky, robotiky, výrobků ze dřeva, železničních a papírových modelů a 3D tvorby. V pondělí 17. června v 15,30 h se uskuteční vernisáž výstavy a autoři vybraných modelů budou odměněni.

„Všechny přihlášené výrobky budou rozděleny do 10 kategorií ve dvou věkových skupinách. Letos se bude moci do hodnocení zapojit také divácká veřejnost formou hlasování v kategorii Cena diváka," uvedl Marián Greš z DDM Astra. „Zveme proto všechny zájemce ve dnech 17. 6. až 28. 6.2019 do prostor 14|15 Baťova institutu, kde zhlédnou práce šikovných dětí ze Zlína. Přehlídka vyvrcholí v pátek 28.6. v 15:00 slavnostním vyhodnocením výsledků a předáváním cen."

Už v prosinci začala práce na projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání v ORP Zlín II, který je podporován z Evropských strukturálních a investičních fondů prostřednictvím Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Spolupracují v něm mateřské a základní školy ve Zlíně i v okolních obcích, také základní umělecké školy, dům dětí a mládeže a střediska volného času. Cílem je vytvořit ve Zlíně a okolí kvalitní vzdělávací systém, který poskytne rovné příležitosti všem dětem, zlepší atmosféru ve školách, podpoří lídry z řad učitelů a školy v získávání finančních prostředků. Školy se zaměří na čtenářskou a matematickou gramotnost, polytechnické vzdělávání, aktivní používání cizího jazyka a na rozvoj potenciálu každého žáka. V rámci projektu probíhá na základních školách ve spolupráci s rodilým mluvčím tandemová výuka angličtiny. Učitelům, rodičům i žákům jsou k dispozici specialisté podpory školských poradenských pracovišť, kteří nabízejí konzultace. V rámci projektu funguje pět pracovních skupin, ve kterých se scházejí pedagogičtí pracovníci, rodiče, pracovníci v sociálních službách a odborníci z oblasti financí a dotačního managementu.

Další informace
Mgr. Svatava Kučíková
hlavní manažerka projektu MAP II v ORP Zlín
tel. 577 630 339
SvatavaKucikova@Zlin.eu
www.zlin.eu/map-2

 

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)