Náměstí Míru dozná změn

Proměna náměstí Míru. Sešlo se 24 návrhů

publikováno: 11.10.2018

Zlín - Na zlínské radnici se uskutečnilo zasedání soutěžní poroty nad návrhy na novou podobu centra města, přesněji náměstí Míru a jeho blízkého okolí. Porota vybírala z celkem 24 došlých návrhů a v souladu se soutěžními podmínkami vybrala 6 návrhů, které postupují do druhé fáze soutěže.

„Soutěžící budou mít nyní další dva měsíce, aby své návrhy dopracovali, poté se porota sejde ještě jednou a vybere konečné pořadí včetně vítěze. Očekáváme, že výsledky budou zveřejněny ještě před Vánocemi a v lednu bude otevřena výstava všech doručených návrhů,“ konstatoval primátor Miroslav Adámek.

Soutěž předpokládá nalezení nové podoby a formy dnes již dosluhujícího prostranství. Předmětem soutěže je také nalezení vhodného umístění parkovacích kapacit, které jsou v této oblasti nedostatkové. „Výsledkem vzniku nových parkovacích ploch by mohlo být uvolnění plochy před kostelem pro novou parkovou plochu,“ konstatoval náměstek primátora Jiří Korec.

Kvalitu doručených návrhů označila soutěžní porota za velmi dobrou. „Jedině veřejná soutěž je nástroj, který vyhlašovateli umožní vybírat s širokého názorového spektra. Samotná realizace je samozřejmě záležitostí několika dalších let,“ uvedl Ivo Tuček, vedoucí Oddělení prostorového plánování magistrátu.

Kromě náměstí Míru probíhají přípravy na organizaci veřejné architektonické soutěže také pro oblast takzvaného divadelního parku, tedy oblasti mezi ulicí Potoky a Městským divadlem Zlín, které byly v minulých letech zamýšleny k zástavbě. Na základě požadavků rady města zpracovávají úředníci magistrátu zadání soutěže, která by vdechla novou podobu tomuto dosud neutěšenému prostoru. Velkou roli by zde měla hrát přítomnost divadla. Prostor by mohl umožnit zřízení dočasné letní scény, která by byla využitelná během letních festivalů. Komise pro názvosloví a místní orientaci navrhuje možné pojmenování tohoto prostoru po prvním českém prezidentovi a dramatikovi Václavu Havlovi.

Vložil/a: Zdeněk Dvořák
Čtenost článku: 2229


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červen '19»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)