Provoz trolejbusů byl v pátek odpoledne ochromen výpadkem proudu

publikováno: 18.9.2021

Výpadek napájení měníren Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice ze strany dodavatele elektrické energie byl důvodem ochromení provozu trolejbusů v celém Zlíně v páteční odpolední dopravní špičce 17. září.

Až 45minutová zpoždění vznikala v pátek 17. září odpoledne u trolejbusových spojů v síti MHD ve Zlíně. Důvodem byl výpadek napájení měníren DSZO způsobený poruchou, která nastala u dodavatele elektrické energie. K výpadku napájení došlo přibližně v čase 15:18 – 15:45 hodin.

„Vypadly úseky Školní, Lesní čtvrť, Štefánikova, Louky, Podhoří, Sportovní hala, celé Jižní Svahy. Dramatická situace vznikla na přejezdu v blízkosti sídla DSZO, kde zůstal stát jeden trolejbus bez alternativního pohonu na kolejích. Okamžitě jsme volali výpravčímu, aby na trati zastavil provoz vlaků. Naštěstí se pak trolejbus podařilo poměrně rychle odtlačit mimo přejezd,“ uvedl vedoucí dispečer Jan Tesař.

V jízdě na linkách mohly v době výpadku elektrického napájení pokračovat trolejbusy, které jsou vybaveny dieselagregátem nebo bateriemi. Bateriové trolejbusy na linkách 4 a 5 však musely čekat na obnovení elektrického napájení a na dostatečné nabití akumulátorů na Vršavě, aby jim energie nedošla v oblasti Kostelce a Štípy, kde není trolejové vedení. Situaci ve stejném čase zkomplikovala ještě dopravní nehoda v blízkosti zastávky Šrámkova a nehoda trolejbusu na Podhoří, kdy musel být jeden trolejbus nahrazen autobusem. Jeden posilový kloubový autobus vypravili dispečeři na linku 8 na sídliště Jižní Svahy.

„Po obnovení dodávky elektrické energie se všechna vozidla rozjela a do 17 hodin se nám podařilo krácením a manipulačním otáčením vrátit všechny služby na svůj jízdní řád a obnovit pravidelný provoz,“ dodal vedoucí dispečer Jan Tesař.

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 1426


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '21»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)