Tři králové přijeli na radnici na koloběžkách

První hosté na radnici? Králové. A přijeli na koloběžkách

publikováno: 6.1.2017

Zlín – Ani velvyslanec, ani třeba prezident. První oficiální návštěvou radnice v roce 2017 byli… Tři králové.

Nešlo o skutečné monarchy, ale o koledníky zahajující letošní Tříkrálovou sbírku. „Moc jsem se na jejich návštěvu těšil, je to vždy příjemný začátek roku. Navíc tato akce pomáhá potřebným a proto má naši plnou podporu,“ sdělil primátor Miroslav Adámek, který společně se svými náměstky Kateřinou Francovou a Jiřím Korcem návštěvu přijal.

Tří- až čtyřčlenné skupinky dětských koledníků budou navštěvovat domácnosti v doprovodu vedoucího staršího 15 let. Lidem popřejí šťastný nový rok, zazpívají koledu a dveře opatří nápisem C†M†B†2017, Christus mansionem benedikat – Kristus ať žehná tomuto příbytku. Finanční příspěvky dárců budou vybírat do zapečetěné pokladničky s logem Charity ČR.

Kasička musí být označena logem, opatřena razítkem obce i zlínské Charity a číslem, které je totožné s tím, jež je uvedeno na tzv. průkazce vedoucího skupinky. Pokud tomu tak není, může se veřejnost obrátit na policii, která situaci prověří,“ upozornila koordinátorka sbírky Pavla Romaňáková.

V případě, že koledníci nestihnou do některé domácnosti dorazit a lidé chtějí přesto sbírku podpořit, mají další dvě možnosti.

Příspěvky lze zaslat i na samostatný tříkrálový sbírkový účet 66008822/0800, variabilní symbol 777, nebo formou dárcovské SMS ve tvaru DMS KOLEDA na číslo 87 777. Cena jedné DMS je 30 Kč u všech telefonních operátorů. Charita z každé DMS zprávy obdrží částku 28,50 Kč,“sdělila Pavla Romaňáková.

V rámci tradiční sbírky se každoročně koná i doprovodný program – Tříkrálové putování městem a Tříkrálový festival. Další informace na http://www.zlin.eu/do-ulic-vyrazi-kolednici-aktuality-3406.html

Vložil/a: Zdeněk Dvořák
Čtenost článku: 10225

Další fotografie

Aby mohl jeden z králů napsat tradiční nápis, museli jej další králové i primátor zvednout Účastníci letošního tříkrálového setkání na radnici

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '21»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)