pyrotechnika.jpg

Pyrotechnika. Radnice zpřísňuje její používání

publikováno: 21.6.2019

Zlín – Radnice ve Zlíně zpřísňuje podmínky pro používání pyrotechniky. Za tím účelem schválilo zastupitelstvo dne 20. června novou obecně závaznou vyhlášku o podmínkách jejího používání. Důvody pro její přijetí jsou zejména ochrana zdraví a majetku obyvatel, ochrana zvířat před nepříznivými účinky hluku a zamezení narušování nočního klidu a občanského soužití. Obecně závazná vyhláška mimo jiné stanovuje místa, kde pyrotechniku nebude možné odpalovat vůbec, místa, na kterých bude možno odpalovat ohňostroje a nebezpečnější pyrotechniku vyšších kategorií, i dny a akce, kdy bude její použití povoleno.

„Nejsem příznivcem vyhlášek. V tomto případě je ale nutné se v rámci legislativních možností zastat lidí, které pyrotechnika ohrožuje či je ruší, ať už jde o děti, starší spoluobčany nebo třeba chovatele psů a koček. Pyrotechnika má mezi zábavou své místo, ale jen někde a někdy,“ prohlásil náměstek primátora Aleš Dufek, který se touto problematikou zabývá.

Přestože radnice používání pyrotechniky omezila, zcela zakázat ji nehodlá ani nemůže. „K úplnému zákazu pyrotechniky obce dle současné legislativy přistoupit nemohou, možné je pouze její přiměřené omezení. Navíc chápeme, že pro řadu Zlíňanů je pyrotechnika neodmyslitelnou součástí oslav příchodu nového roku, její používání je také tradicí během filmového festivalu či Barum rally. Tyto zvyklosti jsme při tvorbě znění vyhlášky respektovali,“ sdělil Daniel Novák z Odboru právního magistrátu.

Obecně závazná vyhláška vstoupí v účinnost v průběhu měsíce července.

 

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 1604


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '20»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)