Parkoviště u kostela

Rada města schválila úpravu sazebníku parkování

publikováno: 10.3.2020

Zlín - Rada města Zlína na svém 5. zasedání schválila úpravu cenového sazebníku za parkování v centru.

„Tento krok jsme avizovali od začátku úprav sazebníku s tím, že potřebujeme vyhodnotit obsazenost jednotlivých parkovacích míst po zavedení ceníku v říjnu 2019. Říjnový ceník parkování byl platný půl roku a jeho cíl byl zvýhodnit krátkodobé stání na rozdíl od dlouhodobého. Na některých místech můžeme nařízení zmírnit, protože naším primárním cílem stále je, aby mohli lidé ve městě krátkodobě zaparkovat a uvolnit místo dalším přijíždějícím,“ říká radní pro dopravu Michal Čížek. 

Úprava sazebníku se dotýká všech městských parkovišť. Na parkovišti Gahurova bude první hodina zdarma, druhá hodina bude zpoplatněna 30 Kč a za každou další započatou hodinu užití bude vybírán poplatek 40 Kč. Slevu na parkování pocítí řidiči taktéž u Velkého kina, kde řidič zaparkuje první hodinu zdarma a za stání 2 a více hodin zaplatí 20 korun za hodinu. Současně dojde nejen na časovou úpravu na parkovišti u městského divadla, kde zpoplatněná doba bude do 19 hodin ve všední dny, ale i na úpravu ceníku. Za půlhodinu parkování návštěvník zaplatí 10 Kč a za celou hodinu 30 Kč.

Změnu řidiči pocítí i na parkovacích místech osazenými parkovacími automaty. Ulice Hradská bude levnější pro užití do prvních dvou hodin parkování. Zkrácená placená doba pro zaparkování bude také na ulicích Vodní, Kvítková i na třídě Tomáše Bati.

Naproti tomu se město na ulici Sadová snaží zavést ještě přísnější režim parkování, a to po celý týden od pondělí do neděle. „Ulici Sadovou postupně připravujeme na první modrou zónu ve Zlíně a toto je další krok k této chystané změně,“ doplnil informaci Michal Čížek.

Součástí úprav sazebníku za parkování ve městě je i blížící se osazení městských parkovišť závorovým systém a cedulemi navigujícími řidiče na volná parkoviště. Do budoucna je v plánu uvedení do života platby pomocí mobilní aplikace. Město by také chtělo zavést kontrolu parkování přes registrační značku vozidla. Poté bude možné automaticky kontrolovat zaplacené parkování nově i za pomocí hlídkujícího vozidla v ulicích, přičemž městská policie tak může dohlížet na pořádek ve městě namísto pokutování neplatících řidičů. Realizace tohoto opatření však bude možná až po zavedení několika opatření nejen ze strany statutárního města Zlín, ale i ze strany Technických služeb Zlín a Městské policie Zlín. Cílem je mít propojený systém na městských parkovištích i na ulicích osazenými parkovacími automaty. V případě zájmu, je možné do systému zapojit i soukromá parkoviště.

Nově upravené sazby za užití parkovišť budou zveřejněny na webových stránkách provozovatele, tedy Technických služeb Zlín s. r. o. (https://www.tszlin.cz/parkovani-wc-trziste/parkoviste-a-pa/cenik-a-provozni-doba) a jsou platné od 1. dubna 2020.

 

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 2170

Další fotografie

Srovnání cen za parkování

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«duben '20»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

Neplatí do odvolání
výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)