Studenti z ostrova Réunion na balkoně radnice

Radnici navštívili studenti a učitelé z Réunionu

publikováno: 13.5.2022

Zlín – Gymnázium Zlín – Lesní čtvrť hostilo studenty a pedagogy partnerské školy College Emilien Adam de Villiers, Saint-Pierre z Réunionu. Bohatý desetidenní program, který pro ně škola připravila, zahrnoval  i návštěvu zlínské radnice. Tady se zahraniční návštěvě dostalo přijetí představiteli města v čele  s primátorem města Zlína Jiřím Korcem. Po vzájemném předání dárků čekala návštěvu  z francouzského ostrova projekce dvou krátkých filmů o Zlíně a drobné pohoštění. Závěrem setkání se francouzští studenti a pedagogové spolu se zástupci města a gymnázia vyfotili na balkonu radniční budovy.

Moc děkujeme za skvěle zorganizované a příjemné přijetí na radnici. Studenti i učitelé z réunionské partnerské školy College Emilen Adam de Villiers, Saint–Pierre byli nadšeni,“ vzkázala za projektový tým koordinátorka projektu Iva Adámková z gymnázia na Lesní čtvrti.

Studenti Gymnázia Zlín – Lesní čtvrť a školy College Emilien Adam de Villiers, Saint-Pierre z Réunionu pracovali na projektu  s názvem Richesses de la diversité/Richness of Diversity/ Bohatství rozmanitosti. Cílem projektu bylo rozvinutí spolupráce mezi českým Gymnáziem Zlín – Lesní čtvrť, Zlín a  francouzskou Collège Emilien Adam de Villiers, Saint-Pierre Réunion, prostřednictvím práce na tématech ochrany životního prostředí, trvale udržitelného rozvoje a specifik a rozdílností přírodních druhů participujících zemí a měst. Aktivity v rámci projektu byly dokonce nominovány na cenu Gratias Tibi vyhlašovanou organizací Člověk v tísni.

Součástí získaného grantu byly i desetidenní výměnné pobyty žáků na partnerských školách financované ze zdrojů EU. Zlínští gymnazisté se na ostrov vypravili v loňském roce. V době pandemie se tak zřejmě jednalo o jediný výměnný pobyt v tak vzdálené destinaci, který se z České republiky zrealizoval. Letošní pobyt  přátel z Réunionu ve zlínských rodinách  tříleté projektové úsilí úspěšně završil.  Webové stránky projektu: https://www.gymzl.cz/26341-erasmus-ka2-richesses-de-la-diversite-2019-2021.

 Foto: Jan Salač

 

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 332

Další fotografie

Přijetí studentů a pedagogů z ostrova v Indickém oceánu na půdě radnice Společné foto v obřadní síni Došlo i na vzájemné předání dárků Došlo i na vzájemné předání dárků Přátelé z ostrova Réunion dostali od Jiřího Korce knihu o Zlíně Přijetí studentů a pedagogů z ostrova v Indickém oceánu v obřadní síni radnice

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '22»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)