podhori.jpg

Regenerace panelového sídliště Podhoří ve Zlíně se připravuje k realizaci

publikováno: 2.9.2020

Zlín - Město Zlín pokračuje v další části investiční akce „Regenerace panelového sídliště Zlín - Podhoří“, která má být realizována postupně během následujících let. Nyní bude město Zlín žádat o státní dotační titul Státního fondu podpory investic, a to ve výši 30-50% uznatelných nákladů. V případě přidělení finančních prostředků by měla být regenerace zahájena v roce 2021.

„Regenerace naváže na předchozí rekonstruované části, které byly prováděny v průběhu let 2015-2018. Jedná se o řešení dopravní obslužnosti sídliště, kdy budou upraveny a rozšířeny další parkovací plochy. V rámci řešení bezpečného a bezbariérového pohybu chodců budou upraveny stávající a doplněny chybějící úseky chodníků a stezky pro pěší i cyklisty,“ sdělil radní pro dopravu Michal Čížek.

Současně budou doplněna i odpočinková místa včetně obnovení laviček a rekonstruována stávající hřiště. Regenerace bude řešit i vybudování zařízení pro sport a volnočasové aktivity dětí a mládeže. V neposlední řadě dojde opravu veřejného osvětlení a úpravu ploch pro odkládání komunálního a tříděného odpadu. V případě provedení nutného kácení zeleně bude provedena náhradní výsadba. Náklady na další část regenerace sídliště předběžně činí 11 mil. korun s DPH.

„Po revitalizaci panelového sídliště v Malenovicích přichází na řadu sídliště na Podhoří. Postupně chceme revitalizovat i další sídliště, přičemž chceme začít od těch nejstarších,“ doplnil primátor města Jiří Korec.

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 1988


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«srpen '21»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)