Nová podoba Obchodního domu. Vizualizace: HP TRONIC

Rekonstrukce Obchodního domu. Vylepší se i parkoviště

publikováno: 13.3.2018

Zlín - V souvislosti s probíhající rekonstrukcí Obchodního domu započaly přípravné práce na obnově prostranství mezi Obchodním domem a Tržnicí. Tato v současnosti nevzhledná asfaltová plocha bude upravena tak, aby důstojně reagovala na proměny ve svém okolí.

„Půjde o renovaci současného nevyhovujícího stavu, výraznou změnou bude především výměna povrchů a změna rozmístění parkovacích stání. Plocha bude i nadále využívána pro parkování, počet stání zůstane podobný jako dnes, místa však budou komfortnější. Zásadně se změní prostor pro chodce, který bude zřetelně vymezený a tím i bezpečnější. Bude také prodloužena cyklostezka podél budovy Tržnice a dojde k osázení stromů,“ konstatoval za radnici primátor Miroslav Adámek.

Plocha bude i nadále univerzálně využitelná také pro jiné účely, například v době festivalů a Barum rally. „Pokud půjde vše podle plánu, prostor začne sloužit obyvatelům města ještě v průběhu tohoto roku,“ doplnil Ivo Tuček, vedoucí Oddělení prostorového plánování magistrátu.

Obnova prostranství probíhá ve spolupráci s investorem rekonstrukce a majitelem  Obchodního domu. „Připravované zvelebení parkoviště jedině vítáme. Lepší a celkově hezčí prostředí určitě ocení nejen zákazníci obchodního domu, ale i kolemjdoucí a také návštěvníci doprovodných akcí, které chystáme. Věřím, že se díky všem investicím stane tato část města skutečně přitažlivým a atraktivním místem, které bude lákat k návštěvě všechny generace,“ uvedl Radovan Pilich, jednatel společnosti Prior.

Rekonstrukce Obchodního domu je aktuálně v plném proudu. Během podzimu a zimy proběhly nutné bourací práce a současně práce na novém plášti budovy, kde byla původní nevzhledná okna nahrazena novými, která svými rozměry respektují původní vizi architekta Františka Lydie Gahury. S příchodem jarních měsíců začala výstavba nové jižní přístavby, poté již přijdou na řadu dokončovací práce a interiéry. „Pokračujeme podle původního časového harmonogramu. Stále platí, že otevření dvou spodních podlaží obchodní pasáže plánujeme na konec prázdnin,“ doplnil Radovan Pilich.

Největším nájemcem prostor v novém obchodním domě se po rekonstrukci stane zlínská společnost HP TRONIC. Ta již dříve oznámila, že sem přesune sídlo a ve vyšších poschodích zřídí kanceláře pro čtyři stovky zaměstnanců. V další fázi pak v nejvyšších patrech připravuje i projekt wellness centra, zážitkové restaurace a hotelu, v němž zúročí mnohaleté zkušenosti z provozování Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích. „Navíc jsme se rozhodli obsáhnout také část prostor obchodní pasáže, kde plánujeme atraktivní, ve Zlíně dosud ojedinělý gastronomický koncept v duchu zdravého životního stylu. V současné době už dáváme dohromady tým pracovníků a nadšenců do tohoto typu gastronomie. Koncept bychom již brzy chtěli představit veřejnosti,“ prozradil generální ředitel Resortu Valachy Tomáš Blabla, který bude ředitelem a odborným garantem zlínského podniku.

Kromě toho se do obchodní pasáže vrátí i supermarket Billa, který měl v obchodním domě prodejnu již před rekonstrukcí, a nově přibudou další podniky a obchody, například DM drogerie či pivnice značky Budvar.

Vložil/a: Zdeněk Dvořák
Čtenost článku: 2862

Další fotografie

Nová podoba Obchodního domu. Vizualizace: HP TRONIC Nová podoba Obchodního domu. Vizualizace: HP TRONIC

Dokumenty ke stažení

.pdf oprava parkoviště - situace 1073,32 kB

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červenec '19»
PÚSČPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)