Rekonstrukci tržiště Pod Kaštany již nic nebrání

publikováno: 6.5.2021

Zlín - Dlouho připravovaná rekonstrukce zlínského tržiště Pod Kaštany se po letech jednání a příprav, může konečně zahájit. Po zamítnutí žaloby a tím obnovení platnosti stavebního povolení došlo i na dohodu s majiteli dvou stánků.

Kvůli žalobě, kterou podala majitelka jednoho ze stánků, rozhodl Krajský soud o odkladu platnosti stavebního povolení na očekávanou přestavbu tržiště Pod Kaštany. Majitelům stánků vadilo, že s nimi stavební úřad při povolování nejednal jako s hlavními účastníky řízení, i když jsou jejich stánky součástí tržiště a po dobu rekonstrukce budou zavřené. Ve stavební dokumentaci dle názoru vlastníků chybělo zcela připojení na inženýrské sítě k jednomu ze stánků a nebylo jasné vlastnictví inženýrských sítí.

Soud žalobu zamítl, čím se obnovila platnost stavebního povolení a nyní se podařilo uzavřít i dohodu s majiteli obou stánků. „Jsem velmi rád, že se mi s majiteli obou stánků, paní Fryštackou a panem Nesrstou, podařilo dojednat dohodu, díky které se dále již nebudeme napadat a oddalovat tak rekonstrukci tržiště i stánků,“ sdělil primátor Zlína Jiří Korec.

Majitelka stánku Věra Fryštacká k jednání uvedla: „Jsem velmi ráda, že pan primátor Korec vstoupil do jednání, které jsme vedli s městem. I díky jeho konstruktivnímu a korektnímu jednání jsme nakonec došli ke vzájemné dohodě a nemuseli pokračovat v soudním sporu.“

Soutěž na zhotovitele tržiště je již vypsána. Práce by pak měly být zahájeny na přelomu srpna a září letošního roku a potrvají přibližně rok. Po dobu rekonstrukce se tržiště přesune na parkoviště u bývalého Rya. Zvažoval se i prostor před bývalým Priorem.

„Cílem nového tržiště je, aby zde občané Zlína mohli koupit skutečně kvalitní, farmářské potraviny a lokální produkty přímo od výrobců. V tomto směru bude upraven tržní řád tak, aby byl zamezen přeprodej zboží ze supermarketů,“ popsal Jiří Korec. Po rekonstrukci nahradí stávající stoly designové zastřešené pulty a sezonní stánky na zimu a dojde i k vizuálnímu propojení tržiště s přilehlým parkem Zlínského zámku.

Na novém tržišti budou mít stánkaři k dispozici mimo jiné elektrické zásuvky, což umožní prodávat i zboží, které by se bez chladicích boxů kazilo. Nové budou také vodovodní přípojky do stánků. V areálu nového tržiště budou i toalety, které na tržišti doposud chyběly.

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 2304


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červen '21»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)