Revitalizace prostoru parku Komenského ve Zlíně

Stav: zrealizováno Náklady na realizaci (bez DPH): 40,5 mil. Kč Detail: méně
Místo: sad Komenského, 760 01 Zlín Financováno z dotace: více
 
GPS: 49.2243172N, 17.6645244E Realizace: od 01/2014 do 11/2014  
  Autor: 4P sdružení (Ing. Václav Babka, Ing. arch. Pavel Mudřík)  
  Zhotovitel: PSG-International a.s.  

Ocenění:

1. místo v soutěži Park a zahrada roku 2015 pořádané Svazem zakládání a údržby zeleně (kategorie Park 2015)

Stavba roku 2014 Zlínského kraje (kategorie Realizace rozvojových projektů měst a obcí)

Popis:

Realizací došlo ke zpřístupnění, zprůhlednění parku, vytvoření ploch pobytových po celý kalendářní rok, pro mnoho odpočinkových aktivit, bez oslabení komunikační funkce parku. Ulice Školní byla přetvořena na bezpečnou pěší, městskou trasu s provázáním do vlastní plochy parku, zviditelnění objektu Zlínského klubu 204 úpravami plenéru a doplněním předprostoru, který objektu navrací jeho odpovídající význam. V severní části je zbudováno symetricky k ose budovy řešené odpočívadlo s fontánou. Od okolí je ohraničeno habrovou stěnou. Provedla se zásadní obnova vzrostlé zeleně parku, a to s výhledem k jeho udržitelnosti, s akcentem na posílení bezpečnosti pohybu i provozu. Cílem stavby je zatraktivnění prostoru, navýšení pobytového komfortu a využitelnost parku lidmi. Pro tento účel jsou plochy v parku velkoryse dimenzovány. Úpravami parku došlo k výraznému propojení parku s okolím především s ulicí Školní, optickému sjednocení parku, provázání odlehlých částí parku eliptickým chodníkem a v maximální možné míře využití kvality městského parku, v minulosti ukryté za místy přebujelou vegetací. Uprostřed parku je nyní travnatý palouk s volně stojícími stromy. V těžišti plochy je nově umístěn objekt altánu. Na vnější straně této obvodové komunikace jsou připojeny zpevněné plochy z přírodního betonu pro parkové, lehčí, ocelové lavice s opěradly, mobiliář a stožáry osvětlení parku. Na jihovýchodní straně je zbudováno v místě bývalého hřiště nové polyfunkční dětské hřiště celoměstského významu. Od ulice Štefánikova je nové hřiště akusticky i opticky odcloněno podélným objektem tzv. „sala terreny".

Portály:

Regionální operační program Střední Morava: www.rr-strednimorava.cz

Více informací o akci naleznete na: www.egordion.cz

park Komenského park Komenského park Komenského park Komenského

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '22»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)