Rodinný dům Zlín - Lazy 1, 2009

Autor : Ing. arch. Pavel Mudřík

Dům leží pod lesem na svažitém, severně orientovaném pozemku zlínských Lazů, s krás- nými výhledy do údolí města. Volně navazuje na zastavěnou část města se solitéry rodinných a bytových domů, jejichž počátek spadá do předválečného období.
Parcela se nachází pod lesem, nad příjezdovou komunikací. Dispozice a výškové uspořádání je tímto zásadně ovlivněno. Společenské a pobytové prostory jsou směřovány do klidu, ke slunci, k lesu, současně je umožněn velkorysý výhled souvislým průzorem do údolí. V rozporu s možnostmi pozemku bylo požadováno zabezpečit bydlení na jedné úrovni. Toho je dosaženo na úrovni prvního podlaží, které je těžištěm bydlení v domě a kde se nachází vše pro bydlení manželů. Vazba na zahradu do svahu je zdůrazněna terasou s překrytím vlastní hmotou domu. Vrchní podlaží s pracovnou a terasou doplňují dva pokoje jako rezerva pro návštěvy.
Spodní podlaží je vstupní s garáží, saunou a technickým zázemím domu. Provázanost prostorů zabezpečuje otevřené betonové schodiště s výstupem do terénu také na první mezipodestě.
Ostře řezané objemy jsou strukturovány roztržením kompaktnosti, odtržením hmoty dvou horních podlaží od terénu a posazením na odlehčený sokl suterénu. Materiály fasády jsou klasické: hladké světlé omítky, dřevěná okna a cembonitový obklad. Stavba je železobetonová a vyzdívaná z keramických bloků. Zdroj tepla zabezpečují vrty tepelných čerpadel.
V letních měsících bílý dům krásně kontrastuje se zeleným pozadím lesa.

Čerpáno z Archiwebu

e8d04ad4-b-2-untitled1.jpg cdd04ad4-b-4-untitled4.jpg a9d04ad4-b-3-untitled2.jpg 28d04ad4-b-1-untitled.jpg

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)