Rodinný dům Zlín - Lazy 2, 2010

Autor : Ing. arch. Pavel Mudřík

Dům leží pod lesem na svažitém, severně orientovaném svahu zlínských Lazů, s krásnými výhledy do údolí města. Volně navazuje na zastavěnou část města se solitéry rodinných a bytových domů, jejichž počátek spadá do předválečného období.
Dům je součástí nově vzniklé lokality s pěti novostavbami, oboustranně uspořádanými podél traverzy příjezdové komunikace.
Parcela je pod touto příjezdovou komunikací. Dispozice, i její výškové uspořádání je tímto posazením ovlivněna. K domu se sjíždí mírně dolů, pod cestu, jež je zachycena opěrnou stěnou se samostatným objektem přisazené, zapuštěné garáže, vytvářející intimní mikroprostor před vstupem do domu. Investor vyžadoval zabezpečení optického klidu od komunikace na budoucí zahradě. Proto se dům také kryje nízkým, polozapuštěným křídlem, podsunutým pod hlavní příčnou hmotu domu. Prostorové uspořádání reaguje na svažitost pozemku výškovými posuny v dispozici 1. podlaží. Obytná, společenská část domu s těžištěm v jídelně je provázána otevřeným schodištěm s druhým podlažím, kde je klidová část domu. Společenské prostory obývacího pokoje a jídelny s kuchyní jsou směřovány do klidu, k západnímu slunci zahrady, současně je však také umožněn výhled velkorysým, soustředěným průzorem do údolí města. Vazba na pobytovou část zahrady, sevřenou mezi křídla domu je podpořena podélnou, krytou terasou. V příčném křídle je pracovna, šatna a prostory pro odpočinek a sport se saunou, a s přímým výstupem na terén do prostoru atria. Technické a hospodářské zázemí domu je v suterénu.
Převažující část domu je omítána hladkou, světlou omítkou, jasně vykrojenou tmavými plochami obkládanými dřevem bez povrchové úpravy. Přesah druhého podlaží, vytvářející krytí vstupu je umocněn vylehčením kopilitovými stěnami.
Materiály jsou klasické: hladké světlé silikátové omítky Paulín, dřevěná, smrková, okna euro, skleněný kopilit, dřevo na fasádě je termowood, severská borovice, bez povrchové úpravy. Stavba je železobetonová, s keramickými vyzdívkami.
Zahradní úpravy jsou dílem stavebníka, stejně jako mnohé zásahy do interiéru, které byly prováděny bez vlivu architekta.

Čerpáno z Archiwebu

f3e04ad4-b-4-untitled3.jpg 32e04ad4-b-2-untitled1.jpg 13e04ad4-b-3-untitled2.jpg 11e04ad4-b-1-untitled.jpg

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)