Rodinný dům Zlín - Lazy II, 2010

Autor : OK PLAN ARCHITECTS | Libor Chovanec, Luděk Rýzner

Novostavba rodinného domu se nachází v zastavěné části Zlína v ulici Lazy II na pozemku který má nepravidelný půdorys vymezený semknutím dvou komunikací a hranicí sousedního pozemku. Díky terénnímu převýšení byl navržen třípodlažní dům, s jedním patrem zapuštěným do terénu.
Na podzemní podlaží je situováno technické zázemí domu, dva pokoje , kuchyňka, koupelna a šatna. Toto patro je propojeno se zahradou, prostřednictvím dřevěné terasy na kterou navazuje venkovní bazén.
Na prvním nadzemním podlaží je navržen hlavní vstup do domu. Zádveří funguje jako spojovací uzel mezi domem a garáží která je navržena pro dva automobily. Na zádveří navazuje chodba se schodištěm,toaletou a skříňovou šatnou, dále hlavní obytný prostor s kuchyní, jídelnou, spíží. Patro je propojeno prostřednictvím prosklených dveří s venkovním prostorem.
Na druhé nadzemní podlaží je umístěno klidové patro s ložnicí koupelnou, pracovnou, a technickou místností. Chodba a ložnice navazuje na prostornou venkovní terasu.
Dům je navržen v proporcích reflektujících okolní zástavbu. Venkovní i vnitřní materiálové řešení je podřízeno přírodním materiálům, z nichž se nejvíce uplatňují obklady z cedru a cortenu – vnější fasády. V interiéru se nejvíce uplatňuje dub, ocelový plech a gletované štukové omítky. Okenní a dveřní otvory jsou navrženy do hliníkových profilů.

Čerpáno z Archiwebu

 

44b04ad4-b-1-untitled.jpg 35b04ad4-b-2-untitled1.jpg 16e04ad4-b-3-untitled2.jpg 07e04ad4-b-4-untitled3.jpg

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)