Rodinný dům Zlín - Prštné, 2008

Autor: Ing.arch.Pavel Chládek

Stavba rodinného domu se nachází ve Zlíně, městské části Prštné. Jedná se o nově urbanizovanou lokalitu, určenou k zástavbě rodinnými domy. Svažitý pozemek o výměře 875 m² (25 x 35 m) s jižní orientací nabízí výhled na pás obytných čtvrtí Letná - Podhoří a protější zalesněný horizont. Příjezdová komunikace je umístěna podél severní hranice. Dosavadní okolní zástavba sestává ze směsice primitivních stavebních kultur bez reakce na uliční prostor, terénní reliéf či nabízející se panoramatický výhled.

Navržený dům je volně stojící dvoupodlažní objekt zastřešený rovnou střechou, umístěn rovnoběžně s příjezdovou komunikací ve vzdálenosti 6 m od hranice parcely. Osazení domu využívá přirozený průběh terénu.
Kompaktní objem domu je rozdělen do dvou výškových a provozních úrovní propojených vnitřním a venkovním jednoramenným schodištěm. Horní, vstupní podlaží navazuje na niveletu silnice, ložnicové patro pak na úroveň zahrady. Nástup do domu a nájezd do garáží je tvořen souvislou dlážděnou plochou se zapuštěným vstupem do domu, na který navazuje schodišťová hala s šatnou a wc. Kuchyň je situována při severovýchodním rohu domu. Lineární obytný prostor s jídelnou při jižním průčelí domu je rozšířen o krytou obytnou terasu s venkovním schodištěm do zahrady.

Jižní průčelí ložnicového patra sestává ze tří pokojů a částečně kryté terasy otevřené na výšku obou pater a přístupné venkovním i vnitřním schodištěm umístěným ve středu dispozice. Při severní fasádě jsou pak umístěny koupelna rodičů se saunou, technická místnost s prádelnou, koupelna dětí, pracovna (pokoj pro hosta) a sklad zahradního nábytku dostupný z terasy.

Svislou nosnou konstrukci domu tvoří zdivo z keramických tvárnic opatřené kontaktním zateplovacím systémem a hladkou bílou omítkou. Stropní konstrukce nad 1. a 2. nadzemním podlažím je monolitická železobetonová deska. Výplně okenních otvorů jsou dřevěná smrková eurookna.

Čerpáno z Archiwebu

 

7f6bf7c4-b-2-bb.jpg 637bf7c4-b-5-ww.jpg 527bf7c4-b-4-rr.jpg 417bf7c4-b-3-ee.jpg

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)