Rok 2015

Jednání pracovních skupin komunitního plánování sociálních služeb dne 13. 10. 2015

Komunitní plánování se neobejde bez spolupráce obce, s poskytovateli sociálních služeb a také jejich uživateli. Proto Odbor sociálních věcí MMZ 13. 10. 2015 opět pozval členy pracovních skupin KPSS, které se na komunitním plánování ve Zlíně podílejí.

Jako první si vzala slovo Ing. Jana Pobořilová a seznámila přítomné s akcemi, na kterých se OSV MMZ podílel či ještě podílet bude, jako jsou Seniorské odpoledne, Akademie III. věku Kulatý stůl a výlet seniorů ze ZKS do Trenčína, Módní přehlídka pro 50+, divadelní představení pro seniory „Dokonalá svatba" a tradiční Vánoční koncert. Informovala o aktuální rekonstrukci Zlínského klubu seniorů na Klečůvce a oznámila vznik dalšího ZKS na Štefánikově ulici pro bývalé rockové hudebníky od 1. 1. 2016. Seznámila přítomné se situací ohledně chráněného bydlení pro mentálně postižené na tř. T. Bati 1010 a také velmi očekávaného domova pro osoby bez domova se závislostmi nebo zdravotním postižením.

Následovalo tzv. informační kolečko, v rámci něhož si všichni členové pracovních skupiny vzájemně vyměnili informace z dění ve svých zařízeních a předali různé zkušenosti. Poté Ing. Jana Pobořilová představila prezentaci „Blízký východ a jeho obyvatelé 2015", která se týkala života v islámských zemích.

Jednání pracovních skupin bylo velmi podnětné a proběhlo za hojné účasti. Další jednání se uskuteční v únoru 2016.

Mgr. Alena Podaná, koordinátorka KPSS

dokumenty ke stažení

.pdf Zápis+přílohy z jednání PS č. 2 a č. 3 z 13. 10. 2015 9391,87 kB
.pdf Zápis+přílohy z jednání PS č. 1 a č. 4 z 13.10.2015 8852,91 kB
DSC07460 DSC07471

Setkání představitelů SMZ u „kulatého stolu" se zástupci organizací působících ve Zlíně ve prospěch osob ohrožených sociálním vyloučením

Projekt „Komunitní plánování sociálních služeb ve Zlíně", který byl financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR, skončil 31. 3. 2015. Přesto však aktivity v rámci komunitního plánování pokračují i nadále.

V úterý dne 22. 9. 2015 proběhlo setkání u „kulatého stolu" představitelů statutárního města Zlína se zástupci organizací působících ve Zlíně ve prospěch osob ohrožených sociálním vyloučením. Cílem tohoto setkání bylo vzájemné poznání, seznámení se s potřebami těchto osob, činností organizací, které se jimi zabývají a v neposlední řadě seznámení se s aktuálním problémem uprchlictví.

„Kulatý stůl" zahájila vedoucí Odboru sociálních věcí MMZ Ing. Jana Pobořilová, která následně předala slovo primátorovi města Zlína, MUDr. Miroslavu Adámkovi. Ten ocenil především význam těchto setkání a seznámil přítomné se svým pohledem na aktuální uprchlickou krizi. Poté první náměstkyně primátora Bc. Kateřina Francová, poděkovala představitelům organizací za jejich práci a rovněž velmi ocenila význam těchto setkání, která dávají představitelům města zpětnou vazbu, jež je pro ně nesmírně důležitá.

Následovalo představení všech přítomných, kteří prezentovali činnost svých organizací a práci s osobami ohroženými sociálním vyloučením. K tématu „uprchlictví" se ve své prezentaci vrátil Mgr. Bernard Šulák z Centra pro integraci cizinců ve Zlíně a také Mgr. Silvia Holdošová z Organizace pro pomoc uprchlíkům v Brně.

Setkání u „kulatého stolu" ukončila poděkováním všem přítomným Ing. Jana Pobořilová.

Mgr. Alena Podaná, koordinátorka KPSS

DSC07336 DSC07339

dokumenty ke stažení

.pdf Zápis z kulatého stolu+prezentace 2015 3398,36 kB

Komunitní plánování sociálních služeb do 31. 3. 2015 probíhalo v rámci projektu „Komunitní plánování sociálních služeb ve Zlíně", který byl financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR. Veškeré informace naleznete „zde".

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)