Návštěva se nesla v přátelském duchu

Rotariáni u primátora. Návštěva společenská i praktická

publikováno: 10.1.2018

Zlín – Velmi si vážíme spolupráce s městem Zlínem a těšíme se na další. S tímto poselstvím navštívili představitelé Rotary klubu primátora Miroslava Adámka. Ten jim za jejich činnost poděkoval a potvrdil, že i město si činnosti a spolupráce s rotariány velmi považuje.

„Pomáháte potřebným a toho si lze jedině vážit. A podporovat vás. Jsem rád, jako představitel radnice i jako lékař, že ve Zlíně je Rotary klub tak aktivní a že se snaží spolupracovat i s městem. Za vše, co děláte, vám děkuji,“ řekl během setkání s hosty Miroslav Adámek. „Město Zlín je pro nás seriózním partnerem, od kterého cítíme zájem a podporu. Vážíme si ji,“ uvedl v reakci Marek Obdržálek, prezident Rotary klubu ve Zlíně.

V neformálně vedené debatě bylo jedním z témat i současnost rotariánů. Ti se, na rozdíl od Československa, od svých slovenských kolegů neoddělili a tvoří s nimi takzvaný distrikt. „Českou republiku a Slovensko tvoří 11 oblastí, ve kterých je celkem 76 klubů. Se všemi komunikuji a také je navštěvuji,“ prohlásil Július Tomka, který rotariánskému distriktu Čechů a Slováků předsedá.

Rotariáni jsou mezinárodním sdružením, jejich první klub vznikl v roce 1905 v Chicagu. Organizace sdružuje významné osobnosti, které se angažují v poskytování humanitárních služeb dospělým i dětem, podporují etické standardy a podporují dobrou vůli a mír ve světě. „Například v zemí svého vzniku, ve Spojených státech amerických, jsou Rotary kluby velmi respektovanými organizacemi,“ poznamenal zlínský rotarián Jaroslav Šuranský.

Činnost rotariánů charakterizují i různá hesla. Mezi nejznámější patří například „Služba nad vlastní zájmy“ a „Nejvíce získává ten, kdo slouží nejlépe.“

Vložil/a: Zdeněk Dvořák
Čtenost článku: 1039


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«prosinec '18»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky