js6-8403.jpg

Sdílená kola Zlíňany chytla. I přes deštivé počasí počet výpůjček stoupá

publikováno: 27.5.2021

Zlín - Město Zlín se letos na jaře zapojilo do projektu veřejného sdílení jízdních kol (tzv. bikesharing). V ulicích města tak lidé začali ve veřejném prostoru vídat kola určená k jednorázovému respektive nahodilému použití. Po více než jednom měsíci užívání jsou známé první čísla a ohlasy.

„Jsem velmi rád, jak rychle vzali Zlíňané sdílená kola za své. Potvrzuje to, že tato služba občanům je opravdu žádaným krokem vpřed. Těší nás, že pozitivní ohlasy dalece převažují. V tuto chvíli ve spolupráci s provozovatelem sbíráme podněty uživatelů k dalšímu zlepšení toto služby,“ sdělil primátor města Jiří Korec. 

V ulicích Zlína se pohybuje 120 mechanických kol a přibližně 25 elektrokol. Tato kola jsou umístěna na předem určených stanovištích, kterých bylo ve spolupráci s městem vytipováno přibližně pět desítek. Pozitivní přijetí potvrzuje i zástupce provozovatele.

„Ihned po startu jsme zaznamenávali velmi pozitivní zpětnou vazbu na sítích, kde se obyvatelé Zlína vyjadřovali vesměs ve stylu "Konečně se doprava ve Zlíně posunula do 21. století". Čísla to potvrzují. Výpůjčky stále rostou, počasí nám zatím úplně nepřálo, ale i přes to už jsme dosáhli na 400 výpůjček za den a tendence je rostoucí,“ prozradil manažer projektu Dan Rambousek.

Znamená to v průměru 2,5 výpůjčky na jedno kolo za den. To Zlín řadí mezi top pět nextbike měst v celém Česku (dnes již 23 měst). Drtivá většina výpůjček je do patnácti minut, tedy díky podpoře města Zlín pro uživatele zdarma.

Více o této službě včetně tarifů naleznete ZDE.

Na sdílených kolech nextbike se můžete svézt v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Havířově, Prostějově, Říčanech, Opavě, Hlučíně, Berounsku, Pardubicích, Hradci Králové, Mladé Boleslavi, Mnichově Hradišti, Frýdku-Místku a na Kladně. Aplikace pro ježdění ve Zlíně Vám umožní sdílení kol i ve výše zmíněných městech, ale také ve 27 zemích EU.

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 1221


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červen '21»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)