Sedadla z Velkého kina si lze koupit

Sedadla z Velkého kina jsou na prodej

publikováno: 22.5.2017

Zlín – Město Zlín nabízí ke koupi 1 025 sedadel a 17 dvojsedadel z Velkého kina. K prodeji jsou z důvodu blížících se prací na statickém zajištěni této budovy, kvůli kterým musí být hlediště demontováno. Cena za nabízené sedačky a dvojsedačky nebyla stanovena a záleží tak na nabídce potencionálních kupců.

Sedačky a dvojsedačky město pořídilo v roce 2004. „Jsou tak stále velmi zachovalé a v jiných sálech mohou být k užitku. Městu se je však vyplatí prodat, protože cena za jejich uskladnění po dobu rekonstrukce Velkého kina by pravděpodobně převýšila náklady na pořízení sedadel nových,“ sdělil náměstek primátora Patrik Kamas.

Záměr na prodej sedadel a dvojsedadel město vyhlašuje letos již podruhé. Na první výzvu počátkem roku nikdo nereagoval.

Budova Velkého kina má problémy se statikou a je tak od loňského roku uzavřena. Připravuje se její dočasné statické zajištění, které bude provedeno pomocí 18 ocelových příhradových věží, které z interiéru podepřou konstrukci. „Statické zajištění vychází z předpokladu, že sál je prázdný bez sedadel, promítacího plátna a je odstraněn i podhled,“ upřesnil náměstek primátora Jiří Korec.

Plány na záchranu Velkého kina se připravují, možné postupy se diskutují s odborníky. Probíhá i debata nad jeho dalším využitím a je jasné, že jeho prostory by neměly sloužit pouze k promítání filmů a koncertům.

Stejně jako sedadla z Velkého kina nabídlo město ke koupi i sedačky z bývalého Domu umění, ve kterém hrávala zlínská filharmonie. Celkem 580 kusů koupilo loni město Bzenec a zaplatilo za ně částku 118 900 korun.

Vložil/a: Zdeněk Dvořák
Čtenost článku: 11044


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '22»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)