Senioři si mohou vylepšovat kondici

Senioři si zlepší kondici na hand-bike simulátoru

publikováno: 30.11.2021

Zlín – Novou aktivitu mohou od listopadu provozovat klienti Domova pro seniory Burešov. K užívání mají k dispozici simulátor jízdy na kole, který do zařízení zkušebně umístilo město Zlín ve spolupráci se Zlínským krajem a  soukromým sektorem. Přístroj tzv. hand-bike simulátor v hodnotě 100 tisíc korun má posloužit jak k aktivnímu trávení volného času seniorů, tak zároveň upevňování jejich fyzické i duševní pohody.

Hand-bike simulátor, který jsme umístili do Domova pro seniory na Burešově, disponuje počítačem s virtuální realitou. Klienti si tak mohou vybrat různé trasy a podívat se buď na místa, která třeba v minulosti navštívili, nebo si naopak „vyrazit“ tam, kam je pro ně již problém reálně vycestovat. Věříme, že se jim stroj zalíbí, a že jej budou rádi využívat,“ uvedl náměstek primátora města Zlína Aleš Dufek.

Simulátor je jedním z asi 90 trenažerů, jimiž jsou v rámci projektu Cesta za snem v České republice vybaveny spinální jednotky, rehabilitační ústavy i fitness centra pro lidi s tělesným handicapem. Trenažer je přizpůsoben pro osoby na vozíčku nebo s významně ztíženou mobilitou.

 

 

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 485


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)