Nová budova Zlínského klubu Seniorů na Kvítkové

Senioři z Kvítkové mají nové zázemí

publikováno: 2.8.2019

Zlín – Stavba budovy pro Zlínský klub seniorů, Kvítková je u konce. Původní, dlouhodobě nevyhovující a zchátralý objekt nechalo město zbořit a na vzniklém prostoru vystavělo během roku objekt nový.

V dubnu loňského roku byla zahájena demolice stávajícího objektu a následně se rozjely stavební práce na výstavbě nové jednopodlažní budovy s plochou střechou. Konstrukčně je  navržena jako železobetonový skelet s bezprůvlakovými deskami,“ informoval vedoucí oddělení realizace Odboru realizace investičních akcí Petr Hloušek.

Zastavěná plocha nové budovy je 369 m². Oproti původnímu starému domu má účelně navržené prostory přímo pro aktivity seniorů a dílem také pro potřeby sídla pracovníků kanceláře města.

Přízemní budova je rozčleněna na vstupní halu se šatnou, prostor pro kancelář místní části, dvě klubové místnosti a víceúčelový sál s kapacitou sto dvaceti návštěvníků. Zázemí dotváří prostorné sociální zařízení, technická místnost, sklad i kuchyňka. Ta bude sloužit jak pro vnitřní prostory, tak i pro venkovní terasu,“ upřesnil Petr Hloušek.

Senioři ze Zlínského klubu seniorů, Kvítková a ze Sekce učitelů a školských pracovníků, kteří budou budovu spolu s pracovníky kanceláře místní části využívat, se z dočasného „azylu“ do nových prostor přestěhují v září.

„Už se do nových, modernějších prostor na Kvítkové moc těšíme. Zejména nás těší bezbariérový přístup a větší komfortnější prostor pro naše pravidelná setkávání a činnost klubu. Zároveň chceme poděkovat klášterní budově Regina, že nám, – než se dům dostavil přechodně poskytla útočiště,“ vzkázala předsedkyně Zlínského klubu seniorů, Kvítková Drahomíra Svobodová.

Budově bylo přiděleno nové číslo popisné 7176. Náklady na realizaci stavby činily cca 12,5 milionu Kč bez DPH.

 

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 1619

Další fotografie

Nová budova Zlínského klubu Seniorů na Kvítkové (autor: Irena Orságová) Nová budova Zlínského klubu Seniorů na Kvítkové (autor: Irena Orságová) Nová budova Zlínského klubu Seniorů na Kvítkové (autor: Irena Orságová) Interiér KS Kvítková (autor: Irena Orságová) Nové zázemí pro seniory (autor: Irena Orságová) Nechybí parkovací místa pro handicapované (autor: Irena Orságová)

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«srpen '20»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)