Seniorská obálka

Rozjíždí se projekt Seniorská obálka. Může zachránit životy

publikováno: 30.9.2020

Zlín - Seniorská obálka. To je název projektu, na němž spolupracuje zlínský Odbor sociálních věcí s Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR. V rámci tohoto projektu obdrží senioři, především ti žijící v samostatné domácnosti, takzvanou ICE kartu, která jim může po vyplnění údajů zachránit život či zdraví.

„Seniorská obálka obsahuje tiskopis, který je potřeba vyplnit. Jde v zásadě o sumář nejdůležitějších informací o daném člověku a jeho zdravotním stavu. Je zde uvedeno jaké léky senior užívá, zda je na něco alergický či jeho nemoci. Je možné vypsat kontakty na blízké osoby a obvodního lékaře. Tento tiskopis záchranáři, hasiči, policisté či strážníci najdou na předem určeném místě, například na lednici nebo vnitřní straně vchodových dveří, prostudují jej a zvolí nejlepší medicínské řešení," vysvětlil princip fungování seniorské obálky potažmo ICE karty Aleš Dufek, náměstek primátora pro sociální oblast.

Často se totiž děje, že senior je v danou chvíli v bezvědomí nebo má závažný zdravotní problém, který mu znemožňuje se záchrannými složkami komunikovat. A pak nebývá nic jiného, než po důležitých informacích složitě pátrat. Seniorská obálka by tak usnadnila záchranným složkám mnohdy zachránit lidský život.

Formulář bude zveřejněn na www.zlin.eu, v Magazínu Zlín, distribuován do Zlínských klubů seniorů a podobně. Materiál bude k dispozici také v Městském informačním a turistickém středisku a v sekretariátu Odboru sociálních věcí.

dokumenty ke stažení

.pdf SO_3_mini 2888,59 kB
.pdf ICE_form_Zlin_TISK 1074,16 kB

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)