Sesto San Giovanni

Údaje o městě Sesto San Giovanni
Stát: Itálie
Vzdálenost: 1005 km
Počet obyvatel: 84 000
Rozloha: 11,83 km2
www: http://www.sestosg.net
Partnerství od: 2001
(v Sestu San Giovanni 20. 4. 2001)
Smlouva o partnerství (česká a italská verze)

Sesto San Giovanni se nachází v severní Itálii v Provincii Miláno, na rovinatém území, kterým protéká řeka Lambro. S Milánem je spojeno metrem, vybudovaným již v 60. letech. Ve městě je 61 parků a zahrad.

Z městečka, které bylo v minulém století převážně zemědělské, se stalo město ryze průmyslové a jsou zde zastoupeny téměř všechny sektory. V historii Sesta San Giovanni zastávaly továrny důležitou úlohu, okupovaly až třetinu plochy celého města. Ve dvacátém století se Sesto San Giovanni stalo pátým průmyslovým centrem Itálie. Dříve průmyslové oblasti lze nyní popsat pomocí nových podnikatelských center nebo ekologickými a urbanistickými díly jako jsou např. parky, univerzity, obchodní centra, kanceláře, byty, parkoviště. Místa, která hrála klíčovou roli v historii města, jsou dnes přirozenými muzey. Vzniká Muzeum průmyslu a práce, které sbírá, organizuje a uchovává vzpomínky a hodnoty průmyslového a pracovního Sesta San Giovanni.

Vila Visconti d`Aragona je centrem kulturního života městě. Obsahuje veřejnou knihovnu a pořádají se v ní důležité kulturní akce: výstavy, konference, debaty, estrády a setkání s významnými osobnostmi italského i mezinárodního kulturního života navštěvují ve vile tisíce lidí. Díky Rozvojové agentuře severního Milána Sesto San Giovanni uspělo při hledání cesty z krize, která následovala po zavření velkých továren. V nedávné době byl otevřen LIB, druhý inkubátor pro rozvoj nových firem v oblasti.

 

Zavěšená věž je novým symbolem Sesta San Giovanni a jeho obchodních aktivit. Jasně představuje obrovské úsilí města procházejícího historickou změnou. Partnerství mezi radnicemi měst Zlín a Sesto San Giovanni bylo oficiálně navázáno v roce 1966, v roce 2001 byla podepsána nová smlouva o partnerství.

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)