vyhry2021.jpg

Slavnostní zakončení výzvy Do práce na kole 2021 za Zlín, Otrokovice a okolí

publikováno: 2.6.2021

Zlín - V letošní rekordní květnové výzvě Do práce na kole, koloběžce, pěšky, nebo poklusem (DPNK 2021) se města Zlín a Otrokovice zařadila mezi deset nejlepších v republice. Společně soutěží již od roku 2014 a každý rok přiláká k registraci čím dál větší počet nadšenců. Letos se přihlásilo do výzvy ve Zlíně, Otrokovicích a blízkém okolí 1137 pracovníků a zaměstnanců z různých firem a institucí. 

Zlín a Otrokovice se každý rok střídají v slavnostním zakončení květnové výzvy. Letošní rok připadl na Otrokovice a příští rok přivítá účastníky Zlín.

V Otrokovicích na náměstí 3. května začne ve čtvrtek 10. června v 16.00 hodin program a v 17.00 se budou předávat diplomy a výhry pro jednotlivé týmy, ale též budou oceněni jednotlivci, nebo regionální cyklozaměstnavatelé. Nejlepší výhry  od statutárního města Zlín, Městského úřadu Otrokovice a regionálních partnerů získají týmy, které zvolily každodenní cestu do práce a zpět na kole, koloběžce, pěšky, nebo poklusem. Letos se v pravidlech pamatovalo i na ty, co museli pracovat z domova. 

Volnější silnice, nedostatek pravidelného pohybu a akcí s kolegy, podpora budování cykloinfrastruktury a také zájem o aktivní a udržitelnou dopravu. To jsou hlavní motivace více než 20 200 registrovaných účastnic a účastníků Do práce na kole 2021 za celou republiku.  Kampaň Do práce na kole pořádá  spolek Auto*Mat, který prosazuje lepší prostředí pro kvalitní život ve městě a snaží se přimět co největší množství lidí k alternativním způsobům dopravy. 

Výzva Do práce na kole má i reálné dopady na zapojená města. “Ze závěrečného dotazníku pro účastníky vyplývá, že velká většina z nich aktivní dopravu nevzdává ani po konci akce a alespoň několikrát týdně kolo nebo chůzi využije. Postupně se tak každoročně zvyšuje počet cyklistek a chodců v ulicích,” vysvětluje Anna Kociánová.

Zásadní pak jsou anonymizovaná data o jejich trasách, které spolek AutoMat využívá v jednání s městy o zlepšování infrastruktury pro pěší a cyklisty. “Z tzv. analýzy tras průjezdů poznáme, jak často a hojně cyklisté daným místem projíždějí, a můžeme to srovnat třeba s místy nejčastějších přestupků či nehod a hledat řešení. Tak např. zjistíme, že se hodně cyklistů přepravuje do nové průmyslové zóny, kam nevede žádná cyklostezka,” doplňuje Jan Haruda.

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 513

Další fotografie

dpnk2021---kopie.jpg

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červen '21»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)