Sociální pracovnice pomáhaly s organizací při očkování

Sociální odbor pomáhal při očkování

publikováno: 13.4.2021

Zlín – S organizací očkování seniorů proti COVID-19 pomáhali zdravotníkům zaměstnanci městského odboru sociálních věcí a oddělení krizového řízení a obrany. Spolupráce se týkala očkování seniorů žijících v domech s byty zvláštního určení v ulicích Družstevní, Zálešná I (Drofa) a Masarykova v Malenovicích. Mobilní očkovací tým Krajské nemocnice Tomáše Bati Zlín pak v součinnosti s městem zajistil v průběhu února první očkování a v březnu očkování druhé. Očkování probíhalo vždy ve dvou termínech. V bytech zvláštního určení na ul. Broučkova se očkování ujala místní lékařka Martina Pagáčová, vždy ve třech termínech.

Celkově bylo naočkováno vakcínou Moderna a Pfizer 230 seniorů,“ sdělil Aleš Dufek, náměstek primátora města Zlína pro sociální oblast.

Očkovací akci předcházel průzkum zájmu o očkování ze strany seniorů, následné vypsání očkovacích termínů a finální příprava a vybavení očkovacích míst. Ty se podařilo operativně vytvořit přímo v domech s byty zvláštního určení.

Náš díl práce spočíval jednak v přípravě očkovacích prostor a jejich provizorní zařízení nábytkem, ale zejména v následné koordinaci samotného očkování. Pracovnice pomáhaly seniorům s vyplněním Dotazníku před očkováním proti nemoci COVID-19“, dohlížely na jejich zdravotní stav po očkování a dle potřeby je doprovázely do bytů,“ uvedla vedoucí Odboru sociálních věcí Magistrátu města Zlína Radana Dundálková a dodala:

„Už na místě jsme zaznamenali kladnou zpětnou vazbu. Lidé velmi ocenili možnost očkování přímo v místě jejich bydliště a byli také vděčni za pomoc při vyplnění dotazníku.“

V průběhu očkování kladli organizátoři důraz na maximální ochranu příchozích před nakažením koronavirovou infekcí. Kromě průběžné desinfekce ploch a zajištění dodržování rozestupů předali všem seniorům na ochranu dýchacích cest zdarma respirátory.

Při očkování v březnu jsme seniorům nad sedmdesát let předali navíc pět kusů respirátorů, které poskytlo město všem seniorům ve Zlíně,“ doplnil Aleš Dufek.

 

Zpracovala: Irena Orságová

 

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 767


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '21»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)