sad-svobody-ostatni.jpg

Součástí revitalizovaného tržiště Pod Kaštany bude i městská studna

publikováno: 27.10.2020

Zlín – Souběžně s revitalizací tržiště Pod Kaštany bude uvedena do provozu i vrtaná studna v přilehlém sadu Svobody. Zhotovením studny včetně vodovodu chce město coby stavitel zajistit zázemí užitkové vody pro potřeby tržiště, které tady doposud chybělo. Zdroj užitkové vody ale plánuje využívat i pro další účely.

„Naším záměrem je využití vrtu jako zdroje užitkové vody pro veřejné WC, coby užitkový rozvod vody po nově plánovaném tržišti a rovněž pro odběry vody na zalévání zeleně v centru města. Studna bude moci sloužit i pro budoucí závlahu sadu Svobody po jeho rekonstrukci,“ uvedl primátor města Zlína Jiří Korec.

Potřebné kroky ke stavebnímu záměru Studna v sadu Svobody město uskutečnilo už vloni. Byl proveden průzkumný jímací hydrogeologický vrt do hloubky 89 m a k ověření potenciální vydatnosti byla provedena čerpací zkouška.

„Na základě výsledků čerpacích zkoušek byl průzkumný vrt vyhodnocen jako vhodný pro vodárenské využití. Následovala příprava projektu stavby a nyní podnikáme kroky ke splnění legislativních požadavků pro územní rozhodnutí a stavební povolení. Stavbu vlastní studny chceme realizovat současně s revitalizací městského tržiště Pod Kaštany v příštím roce,“ dodal Jiří Korec.


Zpracovala: Irena Orságová

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 773


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«listopad '20»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 9 - 11 a 14 - 17
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)
'), } ] }); --->