podlesi.jpg

Spory města a BD Podlesí končí smírem

publikováno: 23.10.2020

Zlín – Dlouholeté spory města Zlína a Bytového družstva Podlesí (BDP) končí smírem. Obě strany uzavřou dokumenty, na jejím základě bude nově nastavena jejich spolupráce. Tento způsob řešení dnes odhlasovali zastupitelé města.

„Jsem šťastná, že zvítězila snaha vyřešit sporné body před dalšími soudy. Vítězi dnešního rozhodnutí jsou zejména nájemníci, kteří bydlí v domech bytového družstva. Získali jistotu, že jejich domovy nejsou ohroženy a že se do nich bude nadále investovat. Děkuji všem aktérům, kteří k tomuto smíru přispěli,“ vzkázala Kateřina Francová, náměstkyně primátora pro bytovou oblast, která se řešením situace kolem BDP zabývá.

Město a BDP, jenž spoluvlastní domy v rámci bytového družstva, se dlouhé roky nemohly shodnout na některých právech a povinnostech, která správa takového majetku vyžaduje. „Neshodli jsme se například v otázce vyúčtování nákladů a výnosů při hospodaření s bytovými domy. Důsledkem bylo, že ve sporných bodech probíhala i řada soudních sporů. Je dobře, že jsme tuto záležitost uzavřeli smírem, což je i dobrým základem pro případné hledání řešení v oblasti majetkových poměrů,“ konstatoval primátor města Jiří Korec, který byl v minulém volebním období náměstkem pro bytové záležitosti.

Obě strany nyní uzavřou Dohodu o narovnání a Smlouvu o správě společné věci. Oba dokumenty jsou založeny na několika principech. Mezi ty základní patří například to, že veškeré výnosy budou investovány zpět do bytových domů. „Díky tomuto principu se nám podařilo odstranit základní spor o výši podílu města na výnosech. Díky vložení veškerých výnosů zpět do bytových domů je ve výsledku lhostejné, kdo má na výnosech, jaký podíl,“ vysvětlila Kateřina Francová, náměstkyně primátora pro bytovou oblast.

Město a družstvo se shodly také na tom, že město se bude na části nákladů podílet paušální částkou. Tím došlo k odstranění dalšího sporného bodu, a to, na kterých nákladech, a v jaké výši, se má město konkrétně podílet. Zbývající náklady pak budou mezi město a družstvo rozděleny ve stejném poměru, v jakém mají město a družstvo nárok na výnosy z bytových domů.

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 869


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«listopad '20»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 9 - 11 a 14 - 17
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)
'), } ] }); --->