zz-live-stream2--1-.jpg

Startuje projekt na podporu zlínské kultury. Nabídne koncerty i krátké dokumenty o Zlínu

publikováno: 13.5.2020

Zlín - Projekt "KULTURA NA interNETU a v ulicích" startuje v pátek 15. května. Nabídne šest pátečních koncertů mimořádných zlínských hudebníků. V neděli a ve středu se pak v rámci projektu budou vysílat v premiérách krátké dokumenty o zajímavostech města. Na realizaci projektu se podílí Magistrát města Zlína v čele s Odborem kultury a památkové péče a projekt Živý Zlín.

První koncert se uskuteční v Památníku Tomáše Bati, kdy publiku v sále i na internetu zahraje fenomenální zlínský akordeonista Vojtěch Szabó & Julie Vajdáková. V dalších týdnech vystoupí například Magdaléna Malaníková, profesionální interpreti klasické hudby a vítězové soutěže Pouličních muzikantů Živého Zlína. Koncerty nabídnou posluchačům žánrovou pestrost v podobě jazzu, popu, beatboxu i klasiky.

Krátká videa a rozhovory pak diváky provedou po výškových stavbách města, dále do zázemí zimního stadionu nebo sklepení zámku, navštíví zlínské návrháře, ateliéry, či Státní okresní archiv Zlín. Všichni účinkující vystupují bez nároku na honorář.

Projekt je možné sledovat prostřednictvím sociálních sítí města, Živého Zlína a partnerů projektu. Všechna videa a koncerty pak budou ke zhlédnutí na jednom místě - a to webu Živého Zlína www.zivy-zlin.cz.

"Toto období není pro kulturu jednoduché, o to víc je potřeba spojit síly a přemýšlet nad jinými možnostmi. To se tady podařilo díky nadšení a ochotě řady lidí. Za to jim patří nesmírné poděkování. Věřím, že projekt pak v určité podobě bude pokračovat i nadále, Zlín má co nabídnout," řekla za Živý Zlín Jana Kubáčová.

Organizátoři koncertů otevírají zájemcům možnost být přímo na koncertě. Z důvodu bezpečnostních opatření je však počet návštěvníků omezený a je nutné se vždy registrovat na email uvedený u konkrétní události."V současné době postupného uvolňování preventivních opatření je snahou města postupně oživit i život ve městě a podpořit tak místní podnikatele," řekl primátor města Jiří Korec.

„Slíbili jsme, že i v této složitější době nebudeme omezovat finance a energii vloženou do „živé Kultury“ ve městě. Tento projekt přesně naplňuje poslání a náplň Živého Zlína. Těším se, že se rozjede pohodová atmosféra v ulicích,“ doplnil Miroslav Adámek, náměstek primátora pro oblast kultury.

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 1387

Další fotografie

Nabídka Živého Zlína

Dokumenty ke stažení

.pdf Živý Zlín 1038,78 kB

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '21»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 9 - 11 a 14 - 17
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)
'), } ] }); --->