mjvm-341.jpg

Startuje třetí série krátkých snímků o zlínské kultuře KULTURA na NETU

publikováno: 19.4.2021

Zlín - Živý Zlín v úterý 20. 4. startuje na sociálních sítích třetí sérií oblíbeného pořadu  KULTURA na NETU. Diváci si prohlédnou vilu Miroslava Zikmunda, depozitáře Muzea jihovýchodní Moravy, či pro veřejnost nepřístupné části hradu Malenovice.

 Sedm premiérových dílů, spuštěných vždy v úterý a v pátek v 19 hodin na sociálních sítích městské kulturní agentury Živý Zlín a města Zlín, startuje v úterý 20. dubna. Pořad tentokrát nabídne zákulisí Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně.

„V dalších dílech diváci zhlédnou například zázemí vily Tomáše Bati, či nahlédnou do unikátního tvůrčího prostoru s galerijním přesahem pro.story,“ uvedla vedoucí Živého Zlína Jana Kubáčová.

Projekt KULTURA NA NETU Živého Zlína nabízí krátká videa o zajímavostech z oblasti kultury, architektury, či podnikání. Tvůrčí tým doposud zaznamenal téměř dvacítku těchto míst. „Cílem projektu je podívat se na dané místo z jiné perspektivy a nabídnout i pohled a informace, ke kterým se běžný návštěvník nedostane,“ dodala Kubáčová.

Organizacemi či stavbami provází jejich ředitelé, majitelé a odborníci.

Program premiér:

20. 4. Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně

23. 4. Unikátní tvůrčí prostor pro.story

27. 4. Muzeum jihovýchodní Moravy & depozitář

30. 4. Vila Miroslava Zikmunda

4. 5. Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně

7. 5. Vila Tomáše Bati

11. 5. Hrad Malenovice

Živý Zlín připravil projekt KULTURA NE NETU před rokem jako reakci na zastavení kulturního a společenského života v důsledku pandemie covidu. Kromě videí projekt nabídl live streamy koncertů na podporu zlínských klubů a hudebníků. Archiv videí a koncertů je ke zhlédnutí na webu Živého Zlína www.zivy-zlin.cz nebo na www.kulturazlin.cz.

Organizační složka Živý Zlín – kulturní agentura vznikla z iniciativy města Zlín za účelem podpory kulturního života ve městě. Ročně agentura pořádá téměř 70 akcí ve veřejném prostoru a spolupracuje s řadou komunit, umělců i organizací. V současnosti sídlí na zlínském zámku, v jehož prostorách chystá další aktivity pro širokou veřejnost.

Zdroj: TZ Živý Zlín

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 789

Další fotografie

knihovna-f-bartose-207.jpg

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '21»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)