Univerzitní komplex se pyšní hned dvěma cenami

Stavba roku 2017 Zlínského kraje zná vítěze

publikováno: 21.5.2018

Zlín – V XVI. ročníku soutěže Stavba roku 2017 Zlínského kraje uspěly na nejvyšších příčkách hned tři zlínské novostavby. Prvenství v kategorii Stavby občanské vybavenosti získala stavba na nároží ulic Kvítková a Lešetín I pro Prediko centrum Zlín od autora návrhu Luďka Del Maschia a atelieru IXY. Ve stejné ulici a na protějším nároží s ulicí Lešetín II uspěla i další stavba, hlavní cenu tentokrát v kategorii Domy pro bydlení porota udělila soutěžící stavbě Bytový dům Kvítková, Zlín s invencí Chládek architekti. Dvě ocenění si připsal Vzdělávací komplex Fakulty humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně navržené atelierem AI Design pod vedením Evy Jiřičné. Univerzitní komplex obdržel Cenu hejtmana Zlínského kraje a Cenu Grand Prix arch. Pavla Nováka, která se uděluje významným a svým řešením výjimečným realizacím.

V soutěži Stavba roku 2017 Zlínského kraje bylo uděleno i několik Čestných uznání. Jedno z nich zůstalo rovněž v našem městě. Za povedený architektonický počin ho odborná porota udělila projektu Rekonstrukce Vavrečkovy vily navržené AP atelierem Josefa Pleskota.

Součástí soutěže Stavba roku 2017 Zlínského kraje byla tradičně i soutěž studentů středních průmyslových škol, oboru stavebnictví – Studentská práce roku 2017. O toto ocenění bojovalo celkem 15 studentů, z toho 3 žáci ze Střední průmyslové školy Zlín. Z trojice Zlíňanů svoji práci před porotou úspěšně obhájil Ondřej Běhůnek. Za svůj návrh bytových domů dle zadání soutěže obdržel 2. místo.

Do soutěže v oblasti stavitelství Stavba roku Zlínského kraje 2017 se v rámci 7 kategorií přihlásilo 39 subjektů. Jako každoročně soutěž vyhlásila Krajská stavební společnost při Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR a Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. Organizátorem soutěže je zlínská společnost PUBLICITY.

Více o soutěži na www.stavbaroku.zlin.cz.

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 2882

Další fotografie

Prediko Zlín,autor, zdroj: www.stavbaroku.zlin.cz Zrekonstuovaná Vavreckova vila, autor, zdroj:www.stavbaroku.zlin.cz Bytový dům Kvítková, autor, zdroj: www.stavbaroku.zlin.cz

Dokumenty ke stažení

.pdf vysledkova-listina-2017 203,92 kB

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«únor '20»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)